Két hiba három pontba került

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.03.26. 00:25
Nyugati csoport

66. perc: Nagy Gábor 16 méterről, futtából, jobb lábbal hatalmas lövést küldött a jobb felső sarokba.
1–0
69. perc: A bal oldalról kapu elé ívelt labdára Gröber rossz ütemben jött ki kapujából, így Varga László 11 méterről, senkitől sem zavartatva fejelt az üresen maradt kapu közepébe.
1–1
76. perc: Ambrus középre paszszolt labdáját a tisztán álló Báló tíz méterről a jobb alsó sarokba továbbította.
1–2

A Haladásnak sikerült megszereznie a vezetést, de a vendégek egy súlyos kapushiba után egyenlítettek, majd egy védelmi rövidzárlatot kihasználva megnyerték a meccset.

Mestermérleg
Artner Tamás: – Az első félidőben jól játszottunk, de két védelmi hiba miatt elvesztettük a meccset.
Lengyel Ferenc: – A második félidő alapján megérdemelten nyertünk.

HÉVÍZ FC - INTEGRÁL-DAC (GYŐR) 0–0
A mérkőzés osztályzata: 3
Hévíz, 400 néző
Vezette: Bognár T. (9) (dr. Szabó P., Boda)
HÉVÍZ: Bardi 7 – Páli K. 6, Györe 7, Németh P. 6, Harth 5 – Páli A. 5 (Kalmár Gy. –, 75.), Varga L. 6, Varsányi 5 (Páli N. –, 86.), Pogacsics 5 – Rompos 5 (Kerek –, 67.), Purt 5. Vezetőedző: Glázer Róbert
INTEGRÁL-DAC: Molnár L. 0 – Orovecz 5, Máté 6, Császár 6, Kovács L. 5 – Kertész 6, Fajkusz 7, Imrik 5, Czetti 5 (Laki B. 5, szünetben) – Oross 5, Herczeg M. 5 (Gollovitzer –, 67.). Vezetőedző: Nagy László

Glázer Róbert: – Az első félidőben nekünk akadt néhány helyzetünk, a másodikban a DAC játszott jobban. Értékes pontot szereztünk.
Nagy László: – Bardi Gábor bravúrjainak köszönhetően két pontot hagytunk Hévízen.

MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904 - KAPOSVÖLGYE VSC–NAGYBERKI 1–1 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Mosonmagyaróvár, 500 néző
Vezette: Mészáros I. (8) (Oláh, Viszokai)
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal 6 – Tímár 5 (Világi Z. – 61.), Burkus 6, Koltai 5, Pálla 5 – Vén G. 6, Forrai –, (Takács 5, 5.), Király – (Gordian 5, 23.), Schafranek 6, Varga I. 5 – Faragó 5. Vezetőedző: Soós Imre
KAPOSVÖLGYE: Lajkó 5 – Bozsó 5 (Szabó Sz. –, 73.), Tamás 5, Kállai 5, Szabó M. 6 – Huzmi 6, Lakatos 5, Horváth J. 5, Kovács A. 5 (Dede –, 83.), Horváth Gy. 5, Tachie 5 (Ucsino –, 75.). Vezetőedző: Horváth Lajos

28. perc: Schafraneket a kifutó Lajkó buktatta a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Vén Gábor biztosan lőtte a hálóba.
1–0
47. perc: Horváth József beadását követően Kovács Attila hat méterről a bal alsó sarokba fejelt.
1–1

Soós Imre: – Az első félidőben játszottuk azt, amit megbeszéltünk.
Horváth Lajos: – Több góllal kellett volna nyernünk.

DUNÚJVÁROSI KOHÁSZ - CELLDÖMÖLKI VSE 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 400 néző
Vezette: Makai (8) (Száraz, Kiss Z.)
DUNAÚJVÁROS: Tóth J. 6 – Nagy A. 6, Vaskó 6, Rátkai 5, Pénzes 5 – Riedl 6, Zöld 6, Tóth G. 5 – Micskó 4 (Facko 6, a szünetben), Hoffmann 5 (Právics –, 88.) – Szepessy R. 5 (Junior –, 66.). Vezetőedző: Jakab Elek
CELLDÖMÖLK: Szép 7 – Szalai 5, Kazári 6, Győrvári 5, Hudák 6 – Zsömlye 5, Bodor 5–2=3, Szabó L. 5, Németh A. 5 (Vér 4, 53.) – Cseke 6, Németh J. 5 (Somogyi –, 82.). Vezetőedző: Szentgyörgyi József
Kiállítva: Bodor a 92. percben

70. perc: Facko hat méterről a bal felső sarokba fejelt. Szép csak beleérni tudott a labdába.
1–0

Jakab Elek: – Nehéz volt legyőznünk az eddigi sikertelenségből fakadó görcsösségünket, ám küzdőszellemünk meghozta a sikert.
Szentgyörgyi József: – Ész nélküli futballal nem lehet eredményt elérni.

GYIRMÓT SE - BALATONLELLE SE 6–0 (4–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Takács G. (7) (Király K., Lémon O.)
GYIRMÓT SE: Sánta 0 – Tóth A. 6, Radics 7, Pék 6, Károlyi 7 – Nagy L. 7, Vörös P. 6 (Horváth R. 6, 64.), Török Z. 6, Polyák 6 – Weitner 8 (László T. –, 75.), Korsós A. 7 (Tóth N. 6, 54.). Vezetőedző: Hannich Péter
BALATONLELLE SE: Viniczai 5 – Huszka 4, Kenéz 5, Graszl K. 5, Pap M. 4 (Balogh A. 5, 62.) – Valla 5, Zakar 4 (Szendrei 5, 63.), Földes I. 5, Graszl N. 4 – Ágoston 4 (Petronovics –, 74.), Cupik 5. Vezetőedző: Kolovics Zoltán

30. perc: Szabadrúgásból Korsós Attila 17 méterről lőtt a jobb alsó sarokba.
1–0
35. perc: Weitner Viniczait kicselezve tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt.
2–0
42. perc: Weitner öt méterről a kapu bal oldalába helyezett.
3–0
44. perc: Korsós Attila négy méterről a jobb alsó sarokba helyezett.
4–0
58. perc: Weitner nyolc méterről lőtt a kapu közepébe.
5–0
67. perc: Nagy László tört előre a jobb oldalon, pontos beadása után Polyák helyezett a kapu bal oldalába.
6–0

Hannich Péter: – Mentálisan erősek voltunk ezen a meccsen – így kell ezt csinálni!
Kolovics Zoltán: – Hatalmas kődarab került a gépezetbe.

FELCSÚT SE - BARCSI SE 4–0 (2–0)
Felcsút, 500 néző. Vezette: Szilasi Sz. (6) (Beidek, Nagy Sz.)
FELCSÚT: Hegedűs 6 – Szalai T. 5 (Gállos –, 69.), Szalai Cs. 6, Bergmann 6, Trampler 7 – Móri 6 (Rebecsák –, 79.), Kollár 6, Ködöböcz 7, Bojtor 6 – Földes 8, Kovacsics 6 (Ribi –, 82.).Vezetőedző: Komjáti András
BARCS: Kuczkó 5 – Miskovics 5, Matus 5, Tallósi 5 (Beraki –, 64,), Pókos 5 – Lőrinc 5, Horváth P. 4, Kordé 5, Horváth Á. 5 – Koller 5–2=3, Kresz 4 (Tolnai 5., a szünetben). Vezetőedző: Id. Dárdai Pál
Kiállítva: Koller (második sárga lap után) a 77. percben

27. perc: Pókos a kapura törő Földest buktatta a 16-oson belül. A büntetőt Földes végezte el, és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.
1–0
32. perc: Szép hazai támadás végén Szalai Tamás beadása után Földes nyolc méterről továbbította Kuczkó kapujának közepébe a labdát.
2–0
70. perc: Tűzijátékot rendeztek a hazaiak Kuczkó kapuja előtt, a késlekedő védők között hat méterről Ködöböcz kotorta be a labdát.
3–0
88. perc: Földes kapott remek indítást Gállostól, egyedül törhetett kapura, és tíz méterről Kuczkót elfektetve lőtt a jobb sarokba.
4–0

Rengeteg helyzet elpuskázása után szereztek előnyt a hazaiak a szünet előtt. A második negyvenöt percben sem tudott a Barcs különösebb ellenállást kifejteni, így a Felcsút visszavett a lendületből, ám helyzetei alapján győzelme még nagyobb különbségű is lehetett volna.

Komjáti András: – Az eredménnyel elégedett vagyok, játékunk még időnként akadozott, a lényeg azonban, hogy megszereztük első tavaszi győzelmünket.
Id. Dárdai Pál: – A második félidőben a külső körülmények hatására megtört a lendületünk, a kiállítás után pedig már egyértelmű volt a hazai siker.

BFC-SIÓFOK - BUDAKALÁSZ SE-CORA 3–2 (1–1)
Siófok, 400 néző
Vezette: Tatai (5) (Iványi, Németh E.)
SIÓFOK: Kovács Z. 0 – Miklósvári 5, Juzsin 5, Forgács 5, Köntös 5 – Bartyik 5, Disztl M. 5 – Kecskés 6, Gajda 5, Ladóczki 6 (Horváth B. –, 55.) – Hegyesi 6 (Telegdi –, 76.). Vezetőedző: Hartyáni Gábor
BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 5 – Máj Z. 5, Plókai 5, Baranyai 5, Kővári 5 – Nagy R. 5 (Papp G. –, 52.), Végh 6 – Schultz 6 – Farkas 6, Hevesi-Tóth 6 (Papp Z. –, 60.), Nagy P. 5 (Simon –, 52.). Vezetőedző: Szepessy László

43. perc: Bartyik jobb oldali szöglete átszállt a védők felett, a tizenhatos bal oldalán álló Hegyesi 12 méterről, kapásból lőtte a jobb sarokba a labdát.
1–0
45. perc: Schultz jobb oldali szabadrúgása után Farkas vágta a labdát a hálóba két méterről.
1–1
51. perc: Ladóczki szerzett labdát a vendégek 16-osának jobb sarkánál, majd néhány lépés után gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba csavart.
2–1
70. perc: Schultz rúghatott szabadrúgást 22 méterről, szemben a hazai kapuval. Labdája megpattant a hazai sorfalon, és az elvetődő Kovács Zoltán mellett a kapu közepébe esett.
2–2
73. perc: Plókai és Kecskés ütközött a vendégek 16-osán belül, Tatai játékvezető 11-est ítélt, amelyet Vajda végzett el, és laposan a jobb sarokba lőtt.