Jól kezdett az új kapitány

Benke ZoltánBenke Zoltán
2006.03.23. 01:35
A francia együttessel kedden már kétkapuzott világbajnok csapatunk (13–3), szerdán viszont hivatalos találkozón is megmérkőzött a két gárda. Szilágyi Péter szövetségi kapitány bemutatkozó találkozóján Valkay Ágnes már az első percben megkezdte a gólgyártást, az ellenfél csak a nyitó negyed végén szépített. A halványabb második játékrész után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a magyar csapat, és a klassziskülönbség már az eredményben is megmutatkozott. A befejező nyolc perc gólszegényre sikerült, ám a tízgólos különbséget így is kialakította együttesünk. Győztes meccsen, a mezőny legeredményesebb játékosaként tért vissza a nemezeti csapatba Primász Ágnes, aki hosszú ideig saját elhatározásából nem szerepelt a válogatottban.Magyarország - Franciaország 11–1
(4–1, 1–0, 5–0, 1–0)

Dunaújváros, 200 néző. V: Németh A., Fekete
MAGYARORSZÁG: SERFŐZŐ – Tóth A. 2, Zantleitner, BRÁVIK F. 1, PRIMÁSZ 3, Valkay Á. 2, Benkő T. 1. Cs: BRÁVIK H., Tomaskovics 1, Sipos, Bujka V. 1, Benkő N., Bódi, Pelle. Szövetségi kapitány: Szilágyi Péter
FRANCIAORSZÁG: Cherrier – Ritz, Hernandez, Guillet, Lefert, Arnold, Metay. Cs: De Rycke (kapus), Croce, Medjani, Grand, Miry 1. Szövetségi kapitány: Christopher Pachelier
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 4/–
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Arnold (28. p.)

Mestermérleg
Szilágyi Péter:
– Nagyon fegyelmezetten védekeztünk, mindkét kapusunk jó teljesítményt nyújtott. Kissé hullámzott ugyan csapatunk teljesítménye, ennek ellenére időnként közönségszórakoztatóan játszott.
Christopher Pachelier: – Nehezen alkalmazkodtunk a játékvezetői felfogáshoz, szorosabb mérkőzésre számítottam.