Benke ZoltánBenke Zoltán
2006.03.20. 02:51
Brávik Henrietta az egész tornán kiválóan védte a dunaújvárosi kaput
Farkas József

Különösebb tétje nem volt a csoportrangadónak (Bujka Barbarát pihentette is edzője), mégis hat percet kellett várni a vezető gólra. A dunaújvárosiak a kapufát tesztelték, míg az ismét nagyszerűen védő Brávik Henrietta egy esetben tehetetlen volt. A második játékrészben a dunaújvárosiak támadójátéka továbbra is pontatlan, erőtlen volt, ám védekezésben jó teljesítményt nyújtott a hazai együttes, az olasz bajnok csak egy emberelőnyös helyzetből tudta növelni előnyét. A közönség azt várta, hogy a szünet után fordulat áll be a kedvenceknél, ám szétesett a hátsó alakzat játéka is. Csupán az utolsó negyedben ért el részsikert az Újváros, amelynek esélye sem volt a címvédő ellen.

DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-ELCO - ORIZZONTE CATANIA (olasz) 5–9
(0–1, 0–1, 1–4, 4–3)

Dunaújváros, 400 néző. V: Bajenaru (román), Nakosz (görög)
DUNAÚJVÁROS: BRÁVIK H. – Benkő N. SZÜCS 3, Primász 1, Brávik F., Zantleitner, Benkő T. Cs: Zsámbok, Varga A. 1, Poszkoli, Bódi. Edző: Mihók Attila
CATANIA: CHIARA – MICELI, Pavan, Starace 1, Di Mario, BOSURGI 3, Villa, GIL 4. Cs: Musumeci 1, Araujo, Riva. Edző: Mauro Maugeri
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 6/3
Ötméteresből: 1/1, ill. –

A másik mérkőzésen: Gouda (holland)–Nancy (francia) 16–10 (4–5, 5–1, 5–1, 2–3). A végeredmény: 1. Catania 6, 2. Dunaújváros 4, 3. Gouda 2, 4. Nancy 0.
Az első két helyezett jutott a négyes döntőbe.

Mihók Attila:
– Az bánt a legjobban, hogy az első félidőben kiváló játékot nyújtottunk, ám a befejezések nem sikerültek.
Mauro Maugeri: – Alelnökünk tragikus halála miatt az eredmény másodlagos volt. A lányok azonban nagyon jól játszottak, így a vártnál biztosabban nyertünk.