Helycsere a PSV mögött

G. P.G. P.
2006.03.20. 02:51
Öt fordulóval a bajnokság vége előtt eldőltnek tekinthető az aranyérem sorsa, miután az AZ Alkmaar legyőzte a Feyenoordot, és ezzel megelőzte a tabellán. Mivel az éllovas PSV nehezen, de nyert, előnye már kilenc pont. Egyértelműen uralta az AZ a rangadó első félidejét, a szünet után azonban a rotterdamiak kerekedtek fölül, előbb Salomon Kalou, majd Patrick Paauwe találta el a kapufát. A három pontról a Feyenoord kapusának hibája döntött: Maikel Aerts kiejtett egy szögletet, mire Sota Arveladze közelről a hálóba rúgta a labdát.„Képesek voltunk nyomás alatt tartani egy nagycsapatot. A gólunk után viszont rúghattunk volna többet is” – értékelt Louis van Gaal, az AZ vezetőedzője.Pető Tamás végigjátszotta a NAC Bredában a Vitesse elleni hazai 2–2-t, Bodor Boldizsár a 84. percig volt a pályán a Rodában az ADO Den Haaggal szemben elért 1–1 során. A Heraclestől vereséget szenvedő Willem II magyarjai közül Fehér Csaba nem játszott, Kerekes Zsombort a 82. percben cserélték be.CASINO EREDIVISIE, 29. forduló
PSV–NEC 1–0 (Farfán 78.)
AZ Alkmaar–Feyenoord 1–0 (S. Arveladze 58.)
Groningen–Ajax 3–2 (Levcsenko 12. – 11-esből, Nevland 45., Van der Linden 71., ill. Huntelaar 17., Vermaelen 67.)
NAC Breda–Vitesse 2–2 (Leonardo 11., 46., ill. Knopper 5., Van der Schaaf 90.)
ADO Den Haag–Roda JC 1–1 (Rankovics 68., ill. Sonko 25.)
Heracles–Willem II 1–0 (Nurmela 7.)
Heerenveen–RKC Waalwijk 2–1 (Pranjic 68., Bruggink 90., ill. Van Dijk 36.)
RBC Roosendaal–Twente 1–1 (Sillar 5., ill. Bakircioglu 84.)
Sparta–Utrecht 0–1 (Van den Bergh 26.)

Az élcsoport: 1. PSV 73 pont, 2. AZ 64, 3. Feyenoord 63
Góllövőlista: Huntelaar (Ajax) 28, S. Arveladze (AZ) 20, Kuyt (Feyenoord) 19
Következik a 30. forduló: március 24–26.