Egy csapásra hétpontos előny

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.03.19. 01:48
Nézőcsúcs született Pakson, ahol a hazaiak jó meccsen győzték le a nagy rivális Felcsútot.
Trampler Péter (balra) üldözi Kiss Tamást ? a Felcsút pedig a Paksot
Mirkó István

NYUGATI CSOPORT

43. perc: Kovacsics tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.
0–1
44. perc: Tamási öt méterről fejelte a léc alá a labdát.
1–1
47. perc: Báló tíz méterről a jobb sarokba lőtt.
2–1
75. perc: Buzás 12 méterről lőtte a labdát a kapuba.
3–1
77. perc: Kovacsics 25 méterről emelte a labdát a kapuba.
3–2

A forduló rangadója fordulatos, magas színvonalú játékot hozott. A Paks győzelmével nagy lépést tett a bajnoki cm felé.

Mestermérleg
Lengyel Ferenc: – Egy hetünk van arra, hogy feldolgozzuk ezt a remek győzelmet.
Komjáti András: – Idegesen és kapkodva játszottunk.

FC AJKA - SZOMBATHELYI HALADÁS 0–3 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Ajka, 400 néző.
Vezette: Kovács Zs. (7) (Ferencz N., Golubics Z.)
AJKA: Csepregi 5 –Giron 5 (Badics 5, 56.), Pálfi 5, Zugor 5, Stieber 5 (Csörnyei –, 80.) – Pákai 5, Balogh Cs. 5, Kalcsó 5, Galgóczi 5 (Cserna 5, 56.) – Szőke 5, Finta 5. Vezetőedző: Mihalecz István
HALADÁS: Grőber 6 – Babati 6, Balassa 6, Subicz 5, Guzmics 6 – Nagy G. 6, Manganelli 5 (Beke –, 80.), Rajos 5 – Schimmer 5 (Jagodits –, 75.), Andorka 5, Mihalecz P. 6 (Borsi –, 85.) Vezetőedző: Artner Tamás

51. perc: Guzmics a bal oldalról 30 méterről beadta a labdát, amely Csepregi kapus fölött a bal felső sarokban kötött ki. 0–1
74. perc: Schimmer 25 méterről a lécet találta telibe, a visszapattanó labdát Nagy Gábor 11 méterről a bal sarokba bombázta. 0–2
84. perc: A bal oldalról visszagurított labdát Mihalecz Péter 15 méterről a jobb sarokba lőtte. 0–3

Mihalecz István: – Sajnos a támadójátékunk a tizenhatosnál véget ért.
Artner Tamás: – Nagyon jól felkészített csapat ellen, a szünet után játszottunk fölényben, és helyzeteinket kihasználva megérdemelten nyertünk.

GYIRMÓT SE - HÉVíZ FC 2–2 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Győr-Gyirmót, 600 néző
Vezette: Király K. (8) (Kerékgyártó, Huszár)
GYIRMÓT: Sánta 6 –Tóth A. 4 (Kun –, 87.), Radics 6, Pék A. 6, Szabó Cs. 6 – Nagy L. 6 (László T. –, 83.), Török Z. 6, Polyák 5, Vörös P. 6 – Weitner 6, Korsós A. 7 (Tóth N. 6, 64.). Vezetőedző: Hannich Péter
HÉVíZ: Bardi 6 – Páli K. 6, Németh P. 6, Györe 6, Pogacsics 6 – Páli A. 5 (Kalmár –, 79.), Czafit 7, Varsányi S. 5 (Varga L. –, 83.), Harth 6 – Purt 6, Rompos 5 (Kerek –, 67.). Vezetőedző: Glázer Róbert

5. perc: Weitner beadása után Korsós Attila három méterről a kapu jobb oldalába helyezett.
1–0
50. perc: Páli K. buktatta Weitnert. A büntetőből Korsós Attila a kapu bal oldalába helyezett.
2–0
54. perc: Tóth A. buktatta Purtot. A 11-est Czafit végezte el, s a kapu jobb oldalába lőtt.
2–1
82. perc: Czafit bal oldali beadása után Kerek lőtt négy méterről a kapu jobb oldalába.
2–2

Hannich Péter: – Szomorú vagyok, mert a kétgólos vezetés ellenére sem tudtuk azt játszani, amit elterveztünk.
Glázer Róbert: – Győzelmet szalasztottunk el, a második félidőben többet birtokoltuk a labdát, mint a hazaiak.

BUDAKALÁSZ SE-CORA - MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0)
Budakalász, 400 néző
Vezette: Bognár T. (8) (Varga I L., Fehér Gy.)
BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 7 – Máj Z. 7, Baranyai 6, Plókai 6, Kővári 5 (Gácsi R .–, 90.) – Nagy R. 5, Sallai 6, Schultz 6 – Farkas J. 5, Hevesi-Tóth 5 (Rézmányi –, 77.), Nagy P. 5 (Papp Z. –, 77.). Vezetőedző: Szepessy László
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal 6 – Szabó G. 5, Pint 5–3=2, Koltai 6, Pálla 5 – Schafranek 5 (Varga I. –, 62.), Vén G. 6, Forrai 6 – Papp I. 5, Faragó 5, Király 6 (Takács L. –, 75.). Vezetőedző: Soós Imre
KIÁLLÍTVA: Pint (második sárga lap után) a 62.percben

46. perc: Máj Zoltán a jobb oldalról a 16-os sarkáról rúgta a kapu elé a labdát, sem a támadók, sem a védők nem értek bele, így akadálytalanul a kapu jobb alsó sarkába gurult.
1–0

Szepessy László: – A győzelem, remélem, pozitívan hat a következő találkozókon. Sajnos sok helyzetet elhibáztunk, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Soós Imre: – Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, a második játékrészben, különösen a kiállítás után, fölénk kerekedtek a hazaiak.

CELLDÖMÖlKI VSE - BFC-SIÓFOK 0–1 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Celldömölk, 400 néző
Vezette: Sulyok (8) (Lidi, Raff)
CELLDÖMÖLK: Szép 6 – Vajda 5–2=3, Kazári 5, Győrvári 5, Hudák 4 – Szalai K. 5 (Zsömlye –, 69.), Palkovics – (Vér 5, 14.), Hegyi 5, Németh A. 5 – Cseke 5, Németh J. 5. Vezetőedző: Szentgyörgyi József
SIÓFOK: Kovács Z. 5 – Miklósvári 4, Juzsin 6, Forgács 5, Köntös 5 – Kecskés 5, Disztl M. 6, Bartyik 5, Horváth B. 5 (Ladóczki –, 85.), Gajda 5 (Telegdi –, 90.), Disztl D. 4 (Hegyesi 6, 58.). Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Kiállítva: Vajda (reklamálásért a második sárga lap után) a 89. percben

88. perc: Bal oldali szögletrúgás után a beívelt labda Hegyesi elé került, aki 15 méterről kapásból a jobb alsó sarokba lőtt.