Megvalósult hátsó szándékok

BOTÁR LÁSZLÓ, WEISZ FERENCBOTÁR LÁSZLÓ, WEISZ FERENC
2006.03.02. 01:04
Az amerikai Nikki Teasley lendületben ? a diósgyôriek, akárcsak képünkön Keller Annamária, nemigen tudták lefékezni a remek hazai csapatot
Pluzsik Tamás

A két csapat őszi miskolci öszszecsapásán hat ponttal nyertek a diósgyőriek, akik azóta pénzhiány miatt nagyon meggyengültek, ám ugyanúgy két vereséggel álltak a mostani mérkőzés előtt, mint soproni riválisuk. Mesterük, Tapodi Péter felszabadult, mégis tudatos, szervezett játékot várt, amellyel szerinte meglephető a Sopron. A hazai oldalon Natália Hejková abban bízott, hogy – bár tanítványai az Euroliga-búcsú miatt igencsak elkeseredtek – a Valenciennes megszorítása visszaadott valamit a zalaegerszegi és a franciaországi kudarc után kissé megcsappanó önbizalomból.

Emberfogással kezdtek a felek, különösen érdekesnek ígérkezett az Olekszandra Gorbunova, Fürész Emőke párharc. Az ukrán légiós jó büntetővel, míg őrzője kettő plusz egyes kombinációval nyitott.

Kapkodtak a hazaiak, türelmesen, nyugodtan és pontosan játszottak a vendégek, akik a soproni körülményeket meglehetősen jól ismerő Fürész és Ambrus Erzsébet találataival kilenc ponttal megléptek. Honti Kata triplája rázta fel a zöld-sárgákat, akik 9–0-s rohammal kiegyenlítettek, miközben pályára lépett a hosszú sérüléséből felépülő Károlyi Andrea is, vele biztonságosabb lett a soproniak védekezése.

A negyed végén zónára állt át a DKSK, Cserny Réka villanásaival mégis fordított a Sopron, majd Fodor Csilla tripláját és Ambrus dupláit követően Gorbunova a dudaszó pillanatában hárompontossal egalizált.

Horváth Zsuzsanna labda- és kosárszerzésével indult a második negyed, amelynek első fele méltó volt a két élcsapat csatájához. A szigorú védekezés ellenére sűrűn potyogtak a kosarak, eleinte a Sopron vezetett, ám a szakasz közepén a vendégek triplákat, a hazaiak pedig csak duplákat dobtak, ezért fordult a kocka. A félidő hajrájára a két együttes kitűnő védekezése következtében leállt a kosárgyártás, hosszú percekig 33–33 állt a táblán, hogy aztán Ivana Matovics fél perccel a dudaszó előtt esett középtávoli találatával a Sopron forduljon előnynyel.

A szerb-montenegrói center ugyanúgy kezdte a második félidőt, ahogy az elsőt befejezte: kosárral. Ponterősségével, valamint Cserny Réka kosaraival 8–0-s etappal indította a harmadik negyedet a Sopron, amely ekkor remekül is védekezett. Tapodi mester és stábja több mint három és fél percet várhatott csapata nagyszünet utáni első kosarára, ráadásul a társulat fáradni látszott, több támadását sem tudta dobással befejezni, mert a játékosok eladták a labdát.

Megnyugtató, 15 pontos előnnyel várta a záró felvonást a Sopron, ám az elején elkönnyelműsködött néhány akciót, és Angela Djelmis triplájával kicsit közelebb jött a vendég, ezt követően azonban Cserny Réka remek dobóformájának köszönhetően 20 ponton felüli lett a különbség. A végjátékban Károlyi triplája és a másik visszatérő, Eördögh Edit pályára lépése jelentett eseményt. A Sopron második félidei remek védekezésének köszönhetően a vártnál jóval biztosabban fektette két vállra a DKSK-t.

Natália Hejková, a Sopron edzője:
Huszonöt percnyi jó védekezésünk hozta meg a várt sikert. Nagyon örülök, hogy az idény során először nem a jó támadójátékunknak, hanem a védekezésünknek köszönhettük a győzelmet.

Tapodi Péter, a Miskolc edzője:
Azt gondolom, a védekezésünkkel nincs baj, a támadásainkban azonban elvesztett embereink hiánya folyamatosan megmutatkozik. Az első félidőben kulturáltan kosárlabdáztunk.