Lemaradtunk a dobogóról

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2006.02.27. 01:46
Az egyéni küzdelmek után a záró napon a csapatversenyt rendezték meg a HVB Bank-kupa női kardcsapat Grand Prix-viadalon, 15 ország válogatottjának részvételével.
Nagy Orsolya (balra) mindent megtett, ám ez most kevés volt a bronzhoz

A 16-os főtáblán a mieinknél Nébald György szövetségi kapitány a vb-bronzérmes válogatottat küldte harcba. A Nagy Orsolya, Sznopek Gabriella, Csaba Edina, Varga Dóra öszszeállítású kvartett a románok ellen kezdett – 45:32-es győzelemmel. A negyeddöntőben az olaszok következtek. Varga vezérletével az előbbinél egy tussal nagyobb különbségű győzelmet értek el a magyarok (45:31), majd az elődöntőben az amerikai csapat volt az ellenfelük, amely előzőleg játszi könnyedséggel lépte le Nagy-Britanniát (45:26), majd szoros meccset vívott a lengyelekkel (45:42). Erősítésként az amerikai nagykövet, George H. Walker is ott volt a Nemzeti Sportcsarnokban, hogy biztassa honfitársait. Mr. Walker örülhetett, mert nem ment a mieinknek. Egyedül Varga Dóra zárt pozitív mérleggel, a csereként beálló Sznopek sem tudott javítani a helyzeten, így végül 45:37-tel az amerikaiak jutottak a döntőbe.

A bronzéremért vívhatott tehát a magyar csapat, a világranglistát vezető Anne-Lise Touyával felálló francia együttessel. Nagyot mindössze egy tus hátránnyal váltotta Sznopek, aki szintén egy találattal volt gyengébb ellenfelénél. Sajnos ezután egyre távolabb került a magyar csapat a harmadik helytől, még az sem számított, hogy a hetedik párban Sznopek helyére Csaba Edina állt be, Franciaország fölényesen győzött.

A döntőben előbb elhúztak az amerikaiak, majd az orosz oldalon Fedorkina szenzációsan vívott: előbb ledolgozta csapata tetemes hátrányát, majd 40:35-ös vezetésnél adta át a pástot a befejező embernek, Szofija Velikajának, aki szombati, egyéni győzelméhez méltóan vívott, így az oroszok nyerték meg a versenyt.