A Barca botlására várnak

GY. B.GY. B.
Vágólapra másolva!
2006.02.25. 01:38
Címkék
A Barcelona szurkolóit leszámítva egész Spanyolország arra vár, hogy szombaton újra elbukjon Zaragozában a Barca. A katalánok egy hónapja a kupa negyeddöntőjében fájdalmas, 4–2-es vereséget szenvedtek a La Romaredában, és bár a visszavágón nyertek (2–1), a párharcból a kék-fehérek jutottak tovább.
Azóta ugyan az Atlético Madridtól (1–3) és a Valenciától (0–1) is kikapott Frank Rijkaard együttese, ám a keret húzóemberei az elmúlt hetekben ismét összerázódtak: az Afrikai Nemzetek Kupája után Samuel Eto’o felvette a ritmust, Ronaldinho letöltötte az összes eltiltását, és Deco sérülése is rendbe jött – ennek megfelelően a Barca bevette a Chelsea oroszlánbarlangját, a Stamford Bridge-et (2–1). Fontos hiányzók így is lesznek a gránátvörös-kékeknél: Ludovic Giuly és Xavi sérülés, Oleguer, valamint Santi Ezquerro edzői döntés miatt hagyja ki a meccset.

A katalánokra a szupermotivált Zaragoza vár, amely nem csupán a Barcát, hanem a Real Madridot is kiütötte a kupából, igaz, a történelmi 6–1 után majdnem megütötte a bokáját a Bernabéuban (0–4).

Az üldözők közül a Real Madrid áll könnyebb feladat előtt, a királyi gárda a kiesés elől menekülő Mallorcához látogat, miközben a Valencia a bajnokság egyik meglepetéscsapatát, a Getafét fogadja. A fővárosiaknak nincs más választásuk, mint hogy összekapják magukat az Arsenal elleni keddi vereséget (0–1) követően, hiszen a Primera Divisiónban több botlást nem engedhetnek meg maguknak. Az utóbbi hat bajnokijukat megnyerték a blancók, ám jelenleg Guti, Ronaldo és Zidane játéka sem biztos.

A Valencia edzője, Quique Sánchez Flores úgy nyilatkozott, csapata kis szerencsével lefaraghat a Barcelonával szembeni hátrányából, azaz nem csak a Getafe legyőzésével számol. Kollégája, a madridiakat gardírozó Bernd Schuster erre csak annyit mondott, először játsszák le a mérkőzést, különben is, a Valencia csak a második helyért harcol.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Itt az új francia Tour-győztes, Pauline Ferrand-Prévot sárgában nyerte az utolsó etapot

Kerékpár
8 perce

NB I: ETO FC–Újpest FC

Labdarúgó NB I
22 perce

Felkészülés: döntetlent játszott a DAC az al-Garafával

Labdarúgó NB I
22 perce

Történelmi magyar aranyérem a röplabdázók egyetemi Európa-bajnokságán

Röplabda
25 perce

Dárdai parádés gólt ollózott, a Puskás Akadémia fordított a Nyíregyháza ellen

Labdarúgó NB I
34 perce

Potyogtak a gólok Kisvárdán, négy góllal nyert a Paks

Labdarúgó NB I
36 perce

A DEAC 14 gólig meg sem állt, a Kelen 11-esekkel ment tovább a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
42 perce

Kosárlabda: simán nyert az U20-as női válogatott a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
45 perce
Ezek is érdekelhetik