Fodor első fehérvári veresége

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.02.19. 03:41
Óriási meglepetés született Kaposváron, ahol a Dzunics Braniszláv edzősége alatt újjászületett hazaiak legyőzték a Fodor Péter érkezése óta százszázalékos Albacompot. Különösen Kestutis Marciulonis tett ki magáért, a litván kosárlabdázó 32 pontig jutott. A somogyiak sikerének értékét növeli, hogy Erron Maxey nélkül érték el, ráadásul Ledon Green is megsérült.

KAPOSVÁRI KK - ALBACOMP 94–87
(26–26, 15–21, 27–21, 26–19)
Kaposvár, 1500 néző. V: Vígh, Cziffra, Kapitány
KAPOSVÁR: GRÁCZER 8, Szőke 7/3, Green 6, SANDERS 10, KONARE 14/6. Cs: MARCIULIONIS 32/15, Filipovics 2, Trepák 5/3, HENDLEIN 10, Tömösváry. Edző: Dzunics Braniszlav
ALBACOMP: Nisavics 10/3, SPIVEY 18/9, Horváth Á. 8/6, FLOWERS 15, BENCZE 19. Cs: Kámán 10/6, Góbi 4, Brolih 3. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–9. 7. p.: 16–15. 14. p.: 34–29. 18. p.: 36–39. 24. p.: 52–51. 28. p.: 60–56. 37. p.: 80–77
Kipontozódott: Góbi (37. p.)

Mestermérleg
Dzunics Braniszláv: – Nagy szívvel játszottunk. Kiváló ellenfelet győztünk le.
Fodor Péter: – Az első félidőben jól játszottunk. Szünet után eladott labdákkal és rossz védekezéssel magunkra húztuk a kaposváriakat, akik rászolgáltak a győzelemre.

A Tolna megyei rangadón a vendég paksiak nyertek, de a dombóváriaknak nincs okuk az elkeseredésre, mert megszorongatták Zsoldos András bajnoki címvédő, listavezető együttesét, a szünetben még a hazaiak álltak jobban.

EMK-DOMBÓVÁRI KC - ATOMERŐMŰ SE 76–87
(22–27, 24–12, 16–27, 14–21)
Dombóvár, 1200 néző. V: Bodnár, Pálla, Németh Cs.
DOMBÓVÁR: Harper 14/3, Rudzitis 19/9, IVERSEN 18/3, Ocitti 16, Lisauskas 8. Cs: Simon N., Dávid 1, Balogh L., Varga I. Edző: Bálind József
ATOMERŐMŰ: Mészáros 2, MONROE 22/9, Grizzard 5, Djogo 15/3, Horváth Z. 9. Cs: Czigler 7, PAVLÍK 27/21, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 22–33. 15. p.: 37–33. 25. p.: 52–56. 35. p.: 72–77
Kipontozódott: Simon (34. p.)

Bálind József: – Nem tudtunk élni a lehetőséggel, amit kiharcoltunk magunknak a végjátékra.
Zsoldos András: – Nagyon keményen megdolgoztunk a mai sikerért, gratulálok a csapatnak. A Dombóvár is jól játszott, a tolnaiak büszkék lehetnek, hogy van két ilyen csapatuk.

Zalaegerszegen is vendéggyőzelem született. A ZTE első negyedben megszerzett előnye ötpontos hátrányra változott a félidőig. Az öt idegenlégiósra épülő Sopron alkalmanként mattolta a lyukas zalai védelmet, és zsákolásig játszotta le az emberfogás hibáit, ezért megérdemelten nyert.

ZTE KK - SOPRONI sÖRDÖGÖK 71–81
(25–18, 8–20, 14–22, 24–21)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: dr. Páli, Bognár, Frányó
ZTE: Hart 17/3, Baki 8, Hoffmann, Edmonson 10/3, Keresztes 7. Cs: Csaplár-Nagy E. 14/3, Simmons 6, Kováts 1, VERTETICS 8/6. Edző: Kis Attila
SOPRON: CARR 29/3, Duscak 6/3, Porzingis 12, Vuleta 12/3, Bowman 12. Cs: Boldizsár 3/3, Csaplár-Nagy A. 3, Körtélyesi 2, Balogh 2. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11–8. 15. p.: 27–25. 25. p.: 43–51. 35. p.: 54–69
Kipontozódott: Keresztes (34. p.), Bowman (34. p.)

Kis Attila: – Szégyellem magam a csapat helyett. Erre a teljeszményre nincs mentség. Nem tudom, hogy lehet ilyen lelketlenül kimenni a pályára, a védekezésünk, a lepattanózásunk, valamint néhány egyéni teljesítmény katasztrofális volt.
Sterbenz László: – Ma eltaláltuk, hogy mikor kell Markus Carrnak egy-egyeznie, illetve mikor van szükségünk csapattámadásra, ráadásul a védekezéssel is elégedett lehetek.

Az alsóházi rangadó fordulatokban gazdag mérkőzést hozott, melyen jól szórakozott a publikum. A házigazda a találkozó végére fölgyorsította a tempót, és Pojbics Szabolcs ponterősségének köszönhetően kicsikarta a győzelmet.

MAFC-ÚJBUDA - MARSO-CARMO SUZUKI NYÍREGYHÁZI KK 87–81
(22–25, 26–18, 18–28, 21–10)
Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Forrai, Gorka, Sabáli L.
MAFC: POJBICS 24/3, Toroman 17/9, Visiakos 10, KAUKENAS 12/3, Fisher 6. Cs: MARTIN 18/3, Tóth Sz. Edző: Dinynyés Attila
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 23/6, Gáspár, PETROVIC 21, Marek 2, SITKU 22/6. Cs: Kecskés 2, Dasics 7, Scott 4. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–5. 8. p.: 20–18. 15. p.: 30–34. 20. p.: 47–43. 23. p.: 49–53. 26. p.: 58–62. 34. p.: 75–73. 39. p.: 82–78
Kipontozódott: Marek (36. p.), Petrovics (40. p.) Kaukenas (40. p.)

Dinnyés Attila: – Hullámzóan játszottunk, voltak gyermeteg hibáink és kiváló periódusaink is. A lényeg, hogy nyertünk.
Horváth Imre: – Nem 38 percig játszszák a mérkőzéseket, sajnos nem tudtunk ritmust váltani, amikor kellett volna.