2006.02.13. 03:31
Szombaton átmozgató edzést tartott Kiss Szilárd, s a tréningen kiderült, hogy a sérülését gyógyítgató Kindl Gabriella, a lázasan útnak induló Vincze Melinda és Balogh Barbara vállalja a játékot. Nagy Ivett, akinek néhány hete műtötték meg a térdét, a nézőtérről szoríthatott társainak.
Talán minden másként alakul, ha Mehlmann Ibolyának (pirosban) is sikerül betalálnia az oroszok kapujába
Meggyesi Bálint

A hét világbajnokot felvonultató Lada otthonában – ahol néhány hete a kétszeres BL-címvédő Slagelse is elvérzett – az itthoni 30–27-es sikert követően legalább egy pontot kellett volna szerezni, hogy a Dunaferr versenyben maradjon a BL-ben.

Az első percekben a Dunaferr akciói változatos befejezésekkel követték egymást; hol az átlövők, hol a szélsők igyekeztek bevenni az orosz kaput. A hazaiak gyakran csak büntetők árán tudták megállítani az újvárosi rohamokat, a hétmétereseket pedig Radulovics Bojana magától értetődő természetességgel értékesítette. Csak egy-két góllal vezetett a Lada, ám a Dunaferr rendre egyenlített. Sőt a félidő közepén még a vezetésre is futotta a magyarok erejéből (7–8). Aztán változott a képlet, Marennyikova, a Lada mindkét szélen bevethető csodafegyvere már a negyedik gólját lőtte, s először vezetett három góllal a vendéglátó (14–11).

A szünet után Ferling Bernadett vezérletével és góljaival kezdte meg a felzárkózást a magyar gárda, majd a félidő közepén átmenetileg visszaszerezte a vezetést is (20–21). Igen ám, de újra jött Posztnova és az ellenállhatatlan Marennyikova – sorozatos lépéshibái fölött rendre szemet hunytak a bírók – és ismét a Ladánál volt az előny. Ijesztően összecsuklott a Dunaferr, eladott és előkészítés nélkül ellőtt labdák révén szinte tálcán kapta a gólszerzési lehetőségeket az orosz bajnok. Az 52. percben már 28–22-re nőtt a hazai előny. A hazaiak iránt feltűnően jószívű szlovén bírók előszeretettel ítéltek büntetőket a Dunaferr ellen, Sirina azonban remekelt.

Radulovics szélről is ellenállhatatlan volt (29–26). A következő ellenakció végén Borbás Rita szorongatott helyzetben lőtt, a kapus védett, a síp néma maradt, az ellentámadást ismét góllal fejezték be az oroszok (30–26).

Amikor az újvárosiak ellenakciója során Ferling az oldalvonalon túlra hajította a labdát, bizonyossá vált, hogy a Dunaferr BL-álmai szertefoszlottak.

Az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a Slagelse és a Lada Togliatti jutott be a legjobb nyolc közé a csoportból. A Dunaferrnek a harmadik helyét és a KEK-szereplést vasárnap hazai pályán, a Knjaz Milos ellen kell bebiztosítania.