A legyűrt dzsúdószakosztály

Balázs László, VARGA CSABABalázs László, VARGA CSABA
2006.02.05. 02:51
Szekszárdon meglehetősen kosárszegény meccset láthatott a közönség. A győriek az első negyedben még tartották a lépést a házigazdákkal, de aztán egyre nagyobb hátrányba kerültek, és reményük sem lehetett a sikerre a nyolc közé kerülés szempontjából kulcsfontosságú találkozón.
A Szolnokban az első negyedben csapata 20 pontjából Patechia Hartman egymaga 11-et vállalt, egyébiránt hamar kitűnt a hazai csapat magassági és súlybéli fölénye az olykor túl keményen kosárlabdázó egyetemistákkal szemben. Balogh Judit játékosai sok mozgással és távoli kísérletekkel próbálkoztak, több-kevesebb sikerrel. A hazaiaknál különösen a két légiós, Hartman és Mina Makszimovics, valamint Horti Dóra villogott a nagyszünet előtti időszakban. A fordulást követően sem változott a játék képe, a hazaiak biztosan tartották az első félidőben megszerzett előnyüket. A BEAC egy percig sem adta fel, de igazán nem tudott közel kerülni vendéglátójához.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD-RÁBA QUELLE-veritas-FOTON-GYŐR 60–44 (18–11, 12–7, 16–7, 14–19)
Szekszárd, 250 néző. V: Fekete, Makovsky
SZEKSZÁRD: BUKOVSZKI 9, Hofmann 7, TÓTH ZS. 19/3, Vescan 5, Varda 7. Cs: LÓDI 11, Tamás 2, Bálint. Edző: Ujhelyi Gábor
GYŐR: Hadarics 3, Koncz J. 6, Horváth A. 5/3, Antolovics 4, MARGEVICIUTÉ 13. Cs: Ürmös 2, PÉNZES 11, Takács. Edző: Magyar András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–9. 15. p.: 27–13. 25. p.: 41–21. 35. p.: 54–33

Mestermérleg
Ujhelyi Gábor:
– Remélem, már az illetékesek is felfigyeltek az eredményeinkre. Csak gratulálni tudok a játékosaimnak, hogy ilyen körülmények között is biztosan hozták a kötelezőt.
Magyar András: – Ilyen dobószázalékkal nem lehet meccset nyerni.

SZOLNOKI NKK-BEAC-ÚJBUDA 78–62 (20–15, 22–14, 18–17, 18–16)
Szolnok, 300 néző. V: Király, Kis B.
SZOLNOK: Hartman 15/3, TAJKOV 14, FARKAS A. 8, MAKSZIMOVICS 19/3, HORTI 11. Cs: Somogyi 3/3, Hegedűs 6, Sonyák 2. Edző: Gálos László
BEAC: SZÁSZ 13/9, Zsedényi 5/3, KOVÁCS 15, Koncz Zs. 12/3, Kárász 3/3. Cs: Kinter, Kiss 10/6, Bagi 4, Pálinkás. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–6. 8. p.: 13–15. 14. p.: 28–24. 18. p.: 38–28. 25. p.: 52–37. 35. p.: 68–53
Kipontozódott: Bagi (30. p.)