Bemutatkozó és búcsúzó gól

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2006.01.14. 23:20
Címkék
Lejátszotta idei első edzőmérkőzését az Újpest, igaz, már a kezdés előtt garantálható volt a lila-fehér siker, hiszen az első csapat mecs-cselt a másodikkal. A fiatalok együttese, azaz a Györök – Tolnai, Vaskó, Kiss Z., Kerényi – Lettrich, Pázsit – Simon, Bozian, Freud – Bozori összeállítású társaság 2–1-re győzött az "A" csa-pat, azaz a Vlaszák – Vermes, Böjte, Vanczák, Tóth B. – Erős K., Sándor Gy. – Hullám, Tóth N., Vituska – Rajczi összetételű gárda ellen.

A gólokat Bogdan Bozian, Bozori Balázs, illetve Rajczi Péter szerezte, és e helyütt a második csapatból eredményes játékosokkal érdemes külön foglalkozni, hiszen Bozori Balázsnak a búcsút, Bogdan Boziannak pedig az újpesti pályafutás kezdetét jelentette ez a mérkőzés.

Bozori Balázs nem sok játéklehetőséget kapott a Megyeri úton. A 23 esztendős, tehetséges támadót 2004 nyarán szerződtették a Dunakanyar-Váctól, és azóta csak elvétve lépett pályára. A váci nevelésű labdarúgó iránt érdeklődött a Lombard Pápa és a Kaposvár, a legkomolyabban azonban a Diósgyőr gondolkodik a támadó szerződtetésén.

"Hétfőn a diósgyőriek edzésén veszek részt, és ha minden jól alakul, az egész hetet Miskolcon töltöm – mondta az ifjú támadó. – Több szereplési lehetőségre vágyom, de ezt Újpesten nem kapom meg. Annál a tíz percnél, mint amennyit játszottam, többre vagyok képes, ám ha nem szavaznak bizalmat a vezetők, akkor nem tudok bizonyítani sem."

A diósgyőriek a Székesfehérvárra szerződő Horváth Ferenc helyére szerződtetnék Bozori Balázst, és ha a támadó játéka elnyeri a piros-fehérek tetszését, akkor már a jövő hét végén létrejöhet az üzlet. Úgy tudjuk, a Megyeri úton nem gördítenének akadályt a labdarúgó távozása elé.

A román Bogdan Bozian viszont a tavaszt a Megyeri úton tölti majd. A mindössze 17 éves (!) középpályás egyelőre nem az első csapattal készül, de Mészöly Géza vezetőedző lát fantáziát a labdarúgóban.

S ha már fentebb Bozori Balázs kapcsán szóba került a Lombard FC: a pápaiak szintén edzőmecscset játszottak, és Gálhidi György csapata nem spórolt a gólokkal, a megyei első osztályú Markót verte meg 8–0-ra.
Legfrissebb hírek

Női kézilabda: nagyszabású gála keretében vonult vissza Cristina Neagu

Kézilabda
32 perce

Története során először német bajnok a Füchse Berlin férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
35 perce

Mbappé 50. válogatottbeli gólját szerezte, a franciák a németek legyőzésével bronzérmesek az NL-ben

Minden más foci
35 perce

Osztályozó az NB II-be jutásért: Tiszakécskei LC–Credobus Mosonmagyaróvár

Labdarúgó NB II
36 perce

Osztályozó az NB II jutásért: Karcagi SE–FC Nagykanizsa

Labdarúgó NB II
37 perce

MotoGP: Marc Márquez a testvérét megelőzve nyerte meg az Aragóniai Nagydíjat

Egyéb autó-motor
40 perce

„Véget ért egy fejezet” – Stieber Zoltán elköszönt az MTK-tól

Labdarúgó NB I
1 órája

Sébastien Ogier ötödször nyerte meg a Szardínia ralit

Egyéb autó-motor
1 órája
Ezek is érdekelhetik