Mázlista volt a csikócsapat

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.12.23. 00:56
Harmadosztályú riválisa ellen csak szerencsével jutott a Ligakupában a legjobb négy közé az Arsenal, majd ott a Manchester Unitedet elkerülve a Wigant kapta. A negyedik elődöntős a Blackburn lett.
Manuel Almunia a tizenegyespárbajban két lövést hárított, egy végrehajtót pedig megbabonázott
Arséne Wenger a második számú angol kupasorozatban meghonosított szokásához híven olyan tizenegyet küldött pályára, hogy abban a labdarúgás legéberebb követői is találhattak szinte ismeretlen neveket. Alexandre Song Billong életében harmadszor, Johan Djorou negyedszer volt kezdő az Arsenalban, de említhetjük a csereként beálló Kerrea Gilbertet vagy Nicholas Bendtnert is.

Az eddig jól helytálló fiataloknak alaposan beletört a bicskájuk a harmadik vonalbeli vetélytársba. Ami ment, mondjuk, a negyedik ligás Barnet ellen, az gyorsan csődöt mondott a Doncaster 10 ezer férőhelyes, zsúfolásig telt stadionjában, a 4. percben ugyanis Michael McIndoe vezetést szerzett a hazaiaknak. A skót játékos lehetetlen szögből gurította el a labdát Manuel Almunia alatt, és a Doncaster ezután majdnem egy órán át sikerrel óvta az előnyét.

Időközben megsérült Robin van Persie, az Arsenal így is többet támadott, de távolról sem hatékonyan. Jellemző, hogy az egyenlítés Quincy Owusu-Abeyie megpattanó lövéséből született – következhetett a hosszabbítás. Az első felvonás végén általános döbbenetre ismét a Rovers talált be, Philippe Senderos hatalmas hibája után úgy tűnt, a kiscsapat a Manchester City és az Aston Villa után újabb nagyvadat fog ejteni.

A megmentő a szerepet kapó néhány alapember egyike volt: a brazil Gilberto Silva a 120. percben kotort be egy centerezést, kiharcolva a tizenegyesrúgásokat. A párbajban aztán megremegtek a doncasteri lábak, Almunia két lövést is megfogott, a harmadik a kapufán csattant, így továbbléptek az "ágyúsok". Wenger nem tehetett jobbat, mint hogy a tanítványai küzdőszellemét dicsérte a sajtótájékoztatón, holott önmagában ez aligha lesz elég a Wigan elleni összecsapáson. Persze senki sem tiltja meg neki, hogy a fináléba kerülést már a legerősebb együttessel próbálja meg elérni.

Kis híján hosszabbításba torkollt a Middlesbrough–Blackburn találkozó is. Paul Dickov a 90. percben gyötörte be a vendégek – egyébként teljesen megérdemelt – gólját, Shefki Kuqi levágódó labdáját továbbítva a hálóba. Massimo Maccarone a lefújásig még lőtt egy kapufát, de a Boro összességében elég gyengén futballozott. Igaz, Mark Hughes, a Blackburn szakvezetője ezt azzal magyarázta, hogy "kevés csapat tudott volna ezen az estén jól játszani ellenünk". Nos, a Manchester United majd biztosan megkísérli…

LIGAKUPA
Negyeddöntő:
Doncaster Rovers (III. osztály)–Arsenal 2–2 (McIndoe 4., Green 104., ill. Owusu-Abeyie 63., Gilberto Silva 120.) – 11-esekkel 1–3, Middlesbrough–Blackburn 0–1 (Dickov 90.)
A győztesek továbbjutottak. Az elődöntőben: Blackburn–Manchester United, Wigan Athletic–Arsenal. Az első mérkőzéseket január 9-én játsszák az elöl álló csapatok otthonában, a visszavágókra 23-án kerül sor.