2005.12.15. 23:30
Insúa szabadrúgásból lôtte a Boca gyôzelmet és aranyat érô gólját
Reuters
Reuters
A tavaszi mélyrepülés után (15. hely a Clausurában, negyeddöntőbeli kiesés a Libertadores-kupában) a Boca Juniors látványosan feltámadt az Aperturában: előbb megnyerte a Recopát, szerda este pedig bajnoki címet szerzett – a profi bajnokság bevezetése óta 21. alkalommal. Ami egyúttal azt jelenti: az aranyéremre sokáig jó eséllyel pályázó Gimnasia La Plata elbukott a hajrában.

A legrégebbi – 1887-ben alapított – argentin klubnak, mivel ponthátránya volt a genovaiakkal szemben, mindenképpen győznie kellett volna az utolsó fordulóban, ehhez képest csak döntetlent ért el a Banfield otthonában (no igen, ikszspecialistával volt dolga, ráadásul két éve nem nyert vetélytársa stadionjában). A Boca Juniorsnak így a remi is elegendő lett volna a bajnoki elsőséghez, de – "biztos, ami biztos" alapon – győzelemmel távozott az Olimpo pályájáról.

A házigazdák az elején ráijesztettek az arany-kékekre, akik azonban hamar ritmust váltottak, és két perccel az Olimpo gólja után Daniel Díaz révén egyenlítettek. A szünet előtt nem sokkal Federico Insúa szabadrúgásból volt eredményes, máris 2–1-re vezetett a Boca, amely a második félidőben még azt is megengedhette magának, hogy – elsősorban Martín Palermo révén – százszázalékos helyzeteket rontson el.

"Csak akkor leszünk maradéktalanul elégedettek, ha vasárnap a miénk lesz a Copa Sudamericana is"– fogalmazott a telhetetlen Diego Armando Maradona, a Boca szakosztályelnök-helyettese. Neki köszönhető, hogy a csapat kispadján az egyik legjobb argentin tréner ül – a nyáron ő járta ki a Boca elnökénél, Mauricio Macrínál, hogy Alfio Basile legyen a vezetőedző. A 62 éves "Coco" három évtizedes edzői pályafutása során első ízben szerzett hazájában bajnoki címet.

Apertura (Nyitány) - 19. forduló
Olimpo–Boca Juniors 1–2 (Blanco 7., ill. Daniel Díaz 9., Insúa 40.)
Banfield–Gimnasia La Plata 1–1 (Sand 88., ill. Delorte 85.)
Newell's Old Boys–Racing Club 0–1 (Crosa 9.)
Independiente–Rosario Central 2–2 (Pusineri 51., Fabbro 89., ill. Vitti 37., Rubén 78.)