Az éllovasok lehúzták a rolót

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.12.11. 01:05
Mivel a Manchester United fellépése csak vasárnap esedékes, ideiglenesen a Liverpool lépett a második pozícióba a Chelsea mögé. Az Arsenal még jobban leszakadt.
A Middlesbrough elleni meccset eldöntô Fernando Morientest (jobbra) néhány perc alatt kétszer is megünnepelhették a Liverpool játékosai
Reuters
Reuters

Zsinórban hetedik Premiership-győzelmét aratta a Liverpool, a tetejébe ismét kapott gól nélkül. Az összes versengést figyelembe véve már tízmeccses a kezdeti bizonytalankodás után félelmetes formába lendülő "vörösök" hibátlan sorozata, ami azt jelenti, hogy a Middlesbrough ellen José Reina beállította Bruce Grobbelaar 1987–88 fordulójáról datálódó klubrekordját. A spanyol kapus is áthúzhatja a szériát a következő évre, ez esetben bőven megdöntené a percekre átszámítva 994-es Grobbelaar-csúcsot, amelytől már csak hetvennel marad el.

A Boro voltaképpen kétszer késztette munkára Reinát, de akkor – Mark Viduka és James Morrison lövésénél – egyaránt hatalmas bravúrt kellett bemutatnia. Egyébként a Boro játékosai a Liverpool kapujának a közelébe sem igen keveredtek, el voltak ugyanis foglalva a védekezéssel. Mark Schwarzer pazarul tette a dolgát, ezzel tartották a 0–0-t, egészen a második félidő közepéig: Luis García beadása elől Steven Gerrard zseniális megérzéssel lehúzta a fejét, így a mögötte álló Fernando Morientes a hálóba guríthatott. Az egykori Real-csatár kisvártatva gyönyörű emeléssel duplázott, Rafa Benítez tehát joggal mondta a lefújás után, hogy ez volt Morientes legjobb meccse a Liverpoolban.

A Wigannek nem ez a legjobb periódusa, az biztos, bár válságról túlzás lenne beszélni, elvégre a Tottenham, az Arsenal és a Liverpool után most a Chelsea-től kapott ki az újonc – a nyitó fordulóhoz hasonlóan minimális különbséggel. Mike Pollitt hősiesen védett, a Chelsea a második félidő első negyedórájában indított "részhajrával" sem volt képes áttörést elérni. A megoldást, mint az ilyen esetekben általában, egy pontrúgás és az előrehúzódó John Terry kombinációja prezentálta. A válogatott védő egy, a mezén lógó ellenféltől sanyargatva, előrevetődve fejelte be a győztes találatot, majdnem percre pontosan ugyanakkor, mint egy hete, a Middlesbrough ellen. A listavezető Chelsea kapuja november 6. óta bevehetetlen.

A játéknap zárásaként a Newcastle kihasználta, hogy az arsenalos Gilberto Silva korán kiállíttatta magát – Nolberto Solano szezonbeli első gólja úgy kellett Graeme Souness vezetőedzőnek, mint egy falat kenyér.

Távirati stílusban a többi mérkőzésről
  • A West Bromwich Gera Zoltán nélkül is nagyszerű diadalt aratott a középmezőny első felében tanyázó Manchester City felett.
  • Hajrábeli találatával Juan Pablo Angel, az Aston Villa támadója a Bolton megszakítás nélküli kilencedik hazai sikerét hiúsította meg.
  • A november eleje óta gólképtelen Blackburn most hármat is berámolt a West Hamnek, Paul Dickov egymaga kettőt jegyzett.
  • Öt vereség után újra nyert a Charlton – mi más, mint a zsinórban kilencedszer elbukó Sunderland ellen.
PREMIER LEAGUE - 16. forduló
Liverpool–Middlesbrough 2–0 (Morientes 71., 77.)
Chelsea–Wigan Athletic 1–0 (Terry 66.)
Newcastle United–Arsenal 1–0 (Solano 82.)
West Bromwich–Man. City 2–0 (Kamara 5., K. Campbell 61.)
Bolton Wanderers–Aston Villa 1–1 (Diouf 82., ill. Angel 88.)
Blackburn Rovers–West Ham 3–2 (Dickov 56., 57. – az elsőt 11-esből, Kuqi 76., ill. Zamora 45., Harewood 63.)
Birmingham City–Fulham 1–0 (Butt 84.)
Charlton Athletic–Sunderland 2–0 (Bent 42., Ambrose 49.)
A Manchester United–Everton mérkőzést vasárnap, a Tottenham Hotspur–Portsmouth találkozót hétfőn játszszák.