Túljárt gyermeke eszén is

M. Cs.M. Cs.
2005.11.29. 02:14
A bajnoki bronzérmes saját közönsége előtt legyőzte a bajnoki ezüstérmest. A hír mindig izgalmas, ám jelen esetben különösen érdekes, hiszen a rangadó előtt a vendég Debreceni Vadkakasok négy győzelemmel és egy vereséggel állt a tabellán, ellenfele, az Albacomp pedig éppen fordított mérleggel, ráadásul a múlt héten edzőt váltott. Fodor Péter ült le a kispadra, akinek debütálása remekül sikerült (9776).
Kézrátétellel gyógyít? Fodor Péter csodát tett fehérvári bemutatkozásakor
Mirkó István

A szakember nem tűnt különösebben feszültnek a feldobás előtt, még arról is rezzenéstelen arccal beszélt, hogy fia, Márton az ellenfél kezdő ötösében szerepel. "Majd a lefújás után megöleljük egymást" – mondta Fodor Péter, aki hétfőn, egyet aludva az eseményekre, elárulta: "…természetes, hogy megöleltük egymást. Én gratuláltam neki, hogy ügyesen játszott, ő meg azt mondta, túljártunk az eszükön, a mérkőzés elején szinte tökéletesen kivédekeztük az általuk játszott támadásvariációkat".

Valóban, már a hetedik percben 20 (!) pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. "Sikerült kiemelni a játékosokat abból az apátiából, amelybe belesodródtak az elmúlt hetekben. Mindenki a posztján játszott, valamennyien nagyon szerettek volna bizonyítani, s amikor kellett, tettek is érte" – elemezte a sikert a fehérvári szakvezető, hozzátéve, hogy amikor a második félidő első perceiben hatra olvadt a szünetbéli 15 pontos előnyük, egy gyors időkéréssel sikerült helyre raknia a védekezést.

Persze ahhoz, hogy az Albacomp végül simán nyerje meg a találkozót, jelentősen hozzájárult, hogy a hazaiak több mint kétszer annyi lepattanót szedtek, mint a vendégoldal (43–21).

"Talán más a helyzet, ha Wayne Powell helyet kap a csapatban" – fejtegette a Debrecen edzője, Rajko Toroman, aki a szabályok szerint erre a mérkőzésre is csupán öt légiósát nevezhette. A horvát szakember ezúttal az amerikai centert hagyta ki, ám Szejo Bukva nagyon rosszul játszott, és a többi magas ember is halványabban teljesített a szokottnál.

"Elismerem, az összeállítás az én felelősségem" – jegyezte meg roppant önkritikusan Rajko Toroman.