Nyíregyháza: remek rajt

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2005.10.08. 02:55
Az NRK és a Gorica az elmúlt hét végén Szlovéniában találkozott, Közép-európai Kupa mérkőzéseken. Azokon az összecsapásokon a nyíregyháziak erejéből egyetlen játszmanyerésre sem futotta, és az első szett alapján félő volt, hogy ez, immár magyar földön, Élcsapatok Kupája-meccsen megismétlődik. A végjátékig jól tartotta magát a házigazda, ám ekkor Testen testén egyetlen labda sem ment át, és Spacalt sem szerették Botosék.

A második játszma is hullámzó játékot hozott, ám ekkor feljavult a nyíregyháziak sáncmunkája, ám a szlovák Barnak nyitássorozata révén ismét a szlovének álltak jobban. Kovács Eszter húzta ki a kátyúból a hazaiak szekerét, a végjátékban pedig nem követték el azokat a hibákat, amelyeket az első felvonásban. Innentől kezdve már szinte kikövezett volt az út a győzelemig…

Az első nap alapján úgy tűnik, az orosz Dinamo Moszkva kiemelkedik a mezőnyből (3:0-ra győzte le a fehérorosz Szlavjanka Minszket), de a nyíregyháziak pénteki sikerükkel versenyben maradtak a továbbjutást érő helyekért. A fehéroroszok elleni szombati találkozó sorsdöntő lehet.

Élcsapatok Kupája, nők
NRK-Nyíregyháza - HIT Nova Gorica (szlovén) 3:1
(–23, 22, 17, 16)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Tomcani (szlovák), Vojtisek (cseh)
NYÍREGYHÁZA: Szabó A. 5, KAPUVÁRI 21, ERDŐSNÉ 15, BOTOS 7, Krajnja 10, KOVÁCS E. 15. Cs: Fésüs (liberó), Merkószki. Edző: Ludvig Zsolt
GORICA: Tabaj 6, Kosmac 6, MILOSAVLJEVIC 8, BARNAK 19, Testen 11, Spacal 7. Cs: Suler (liberó), Rupnik 2, Luznik, Sincic. Edző: Boris Klokocovnik
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 7:9, 10:9, 15:14, 18:16, 20:17, 20:21, 23:23. 2. játszma: 2:5, 5:5, 9:7, 11:11, 11:16, 14:18, 19:18, 21:20, 22:22. 3. játszma: 8:2, 8:8, 12:8, 12:13, 18:14, 21:15. 4. játszma: 9:3, 13:8, 17:12, 20:12, 24:14.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt: – Az első szett végjátékában hibáztunk. A lélektani hátrányt a második játszma végén megfordítottuk, majd fokozatosan játékba lendülve tudtuk hozni a mérkőzést.
Boris Klokocovnik: – A második szettben vesztettük el a mérkőzést, amikor tetemes előnyünk ellenére nem tudtunk elhúzni.

Barcikai rutin

A bajnok Vasas Klagenfurtban lépett fel, és katasztrofális, 3:0-s vereséget szenvedett. Jókay Zoltán csapata egyik szettben sem érte el a húszas határt (14, 16, 19), pedig a román Stiinta Bacau nem tartozik a világverő kategóriába… A hátralévő két meccsen (a hazaiak mellett a ciprusi AEL lesz az ellenfél) igen csak össze kell kapnia magát az együttesnek.

Mint ahogy a Kométa-Kaposvárnak a férfiak mezőnyében. A somogyiak a finn Raision Loimutól kaptak ki 3:1-re (–23, 21, 21, 17), nem csoda, hogy az edzői feladatokat ellátó Mészáros Péter így nyilatkozott: "Verhető ellenféltől kaptunk ki, ami bosszantó. Az első szettben még szépen játszottunk, de a folytatásban sajnos fokozatosan leromlott a teljesítményünk." Folytatás szombaton a házigazda szlovén Novo Mesto ellen. A barcikaiak észtországi csoporjában az utolsó pillanatban visszalépett az albán Studenti Tirana, így csak hárman harcolnak az első helyért.

Az első meccsen a Vegyész sokat tett ezért, hiszen 3:0-ra (19, 21, 22) legyőzte a macedón Strumicát. "Meglepően jó csapat ellen a nagyobb nemzetközi rutin döntött a javunkra"– értékelt a mester, Demeter György. A Pärnu ellen már a csoportgyőzelem a tét!