Mit nekik Anfield Road?!

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.10.02. 23:07
Ami nem sikerült José Mourinho tanítványainak a Bajnokok Ligájában, öszszejött a bajnokságban. Nemcsak, hogy pompás, élvezetes meccset produkáltak a Liverpoollal, de imponáló játékkal kiütötték a helyi kedvenceket.
Didier Drogbának (középen) a lövésekkel nem volt szerencséje, viszont elôkészítésben elsôrangút nyújtott az Anfield Road-i rangadón
Reuters
Reuters

A BL-ben bemutatott másfél órányi sűrű unalmat természetesen nem volt nehéz felmúlni, mégsem lehetünk igazságtalanok a két csapattal: most tényleg nagyszerű mérkőzést vívtak. Igen, indokolt a többes szám, mert bár a 4-1-es vendégdiadal egyoldalú összecsapást sejtet, a vörösök" sem vallottak szégyent. Néhány védelmi baklövés és Didier Drogba zsenialitása pecsételte meg a sorsukat.

Akárcsak néhány napja, a Liverpool támadólag lépett fel az Anfield Roadon, csakhogy a vendégek ismét kihúzták baj nélkül a veszélyes időszakot. A 27. percben pedig Djimi Traoré egymás után kétszer nagyot hibázott: belerúgta a felszabadítást Drogbába - elképzelhető, hogy az elefántcsontparti a kezét használta -, aztán nyomban felvágta meglóduló riválisát. Frank Lampard lőtte a tizenegyest, amelyet José Reina majdnem megfogott.

Nem telt bele tíz perc, egyenlített a Liverpool. Steven Gerrard tüzelt jobbról, kiszorított helyzetből a hosszú sarokba, miután Jamie Carragher elé csúsztatott egy beadást. A szünet előtt viszont Drogba olyan csellel verte át Sami Hyypiät, amilyet a magunk részéről legutóbb Fernando Redondótól láttunk, Henning Berggel szemben, a 2000-es Manchester United-Real Madrid BL-negyeddöntőn - mi több, hasonlóan nagy labdát adott Damien Duffnak, mint annak idején Redondo Raúlnak.

Távirati stílusban a többi mérkőzésről

• A második helyre ugorhatott volna a Bolton, ha megveri a Wigant, az újonc azonban nem asszisztált a bravúrhoz, hanem zsinórban ötödik veretlenül megvívott bajnokiján mindhárom pontot otthon tartotta.

• Yakubu Aiyegbeni duplájával Birminghamben tudott győzni az Aston Villa ellen az előző négy Premiership-mérkőzésén háromszor is gólképtelen Middlesbrough.
Az ír szélső találata zárta tehát le az első félidőt, de Drogba a másodikra is tartogatott még két előkészítést. Előbb Reinát is kicselezve Joe Cole-lal rúgatott gólt, majd a csereként beálló Geremivel. Peter Crouch több szépítési lehetőséget is elpuskázott, de ha történetesen sikerrel járt volna, az sem vátoztatna a tényen: ennyi gólt legutóbb 2004. április 9-én (Arsenal, 2-4) kapott a Liverpool!

A Chelsea? Nyolc forduló alatt kettőt szedett be, és kilencpontos előnnyel vezeti a tabellát…

Továbbra is százszázalékos hazai pályán az Arsenal, bár ezúttal keményen megizzadt a sikerért. A számos sérültjét nélkülöző Birmingham nemcsak kezdeti bátor játékával, hanem a Kenny Cunningham kiállítása utáni produkciójával is alaposan megnehezítette ellenfele dolgát. Az emberelőnyből sokáig csak annyit profitáltak a Thierry Henry híján kissé tanácstalannak tűnő ágyúsok", hogy nyomasztó fölényben játszottak, de a pazarul védő Maik Taylor eszén képtelenek voltak túljárni.

Viszontagságaikról egyebek között Robert Pires tehetett, aki még az első félidőben kihagyta a Fredrik Ljungberg elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt. Taylor később is bevetett egy bravúrt, amikor szembetalálta magát a francia középpályással - hanem a kapusok rémálmával, a megpattanó labdával ő sem tudott mit kezdeni. Robin van Persie lábát hagyta el az onimózus lövés a hajrában, majd irányt változtatott Stephen Clemence vádliján, és a Birmingham eldőlő kapusa fölött bepattant.

A Everton tragikus formájának csak nem akar vége szakadni, de korai lenne bennmaradási gondokat jósolni a kékeknek, elvégre az előttük állók sem teljesítenek sokkal jobban. Az persze kétségkívül rémisztő, hogy David Moyes tanítványai megint nem találtak a kapuba (7 meccs, 1 gól…), holott még csak azt sem mondhatjuk, hogy a Manchester City otthonában elviselhetetlen nyomás nehezedett volna rájuk.

Ellenkezőleg, a City is elég harmatos teljesítményt nyújtott, a levegőben lógott a 0-0, amikor Danny Mills ritkán látható hatalmas lövést küldött az elképedt Nigel Martyn hálójába. Aztán a bokasérüléséből visszatérő Joey Barton mintaszerűen kiszolgálta Darius Vassellt, a győzelem tehát összességében simára sikerült. Stuart Pearce persze nem ujjongott a látottak miatt, inkább annak örvendett, hogy Mills góljára "Pelé is büszke lehetett volna".

Premier League - 8. forduló, vasárnapi mérkőzések
Manchester City-Everton 2-0 (Mills 73., Vassell 90.)
Wigan Athletic-Bolton 2-1 (H. Camara 48., McCulloch 63., ill. Dzsaidi 68.)
Arsenal-Birmingham City 1-0 (Clemence 81. - öngól)
Aston Villa-Middlesbrough 2-3 (L. Moore 70., Davis 90., ill. Aiyegbeni 33., 88. - a másodikat 11-esből, Boateng 63.)
Liverpool-Chelsea 1-4 (Gerrard 36., ill. Lampard 26. - 11-esből, Duff 43., J. Cole 63., Geremi 82.) ---- V ---- A