Röppályán a világelső ütője

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2005.09.29. 02:51
Címkék
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Roger Federernek nem ment a játék, de azért továbbjutott
Aligha ilyen bemutatkozásra számított Roger Federer a bangkoki ATP-tornán: a svájci világelső finoman szólva is elveszítette a türelmét, miközben Marcos Daniellel játszott, egy ízben még az ütőjét is a földhöz vágta - egyébként pedig két játszmában nyert, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé.
Azt mondták nekem, hogy a srác az alapvonalról játszik, viszonylag lassan, ami éppen ideális a számomra - erre fel előszeretettel alkalmazta a szerva-röptét… Nem is tudom, mi történt volna, ha a második szett derekán nem szedem össze magam" - kommentálta meglepően nehéz továbbjutását a bangkoki viadal címvédője.

A világranglista 133. helyén álló Daniel két pontra állt attól, hogy az első játszmáért adogathasson, mígnem Federer 5:5-nél a nyolcadik(!) bréklabdáját kihasználva elnyerte a dél-amerikai adogatójátékát - hanem a világelső azonnal leadta" előnyét (6:6), igaz, a rövidítésben, egyetlen minibrékkel, végre befejezte a játszmát. A második valamivel simábban alakult, jóllehet a befejezésnél ismét dadogott a címvédő játéka, csak a harmadik meccslabdáját tudta értékesíteni. Halkan jegyezzük meg: a teniszguru immár 27 mérkőzés óta veretlen, kemény pályán meg 36 találkozó óta.

A Federerrel szemben elveszített US Open-elődöntő óta először pályára lépő Lleyton Hewitt sem igazodott" a kiemelési számához, történetesen mélyebb árokba ásta magát, mint a maestro - igaz, ő is továbbjutott. Az ausztrál klasszis életét a világranglista 87. helyén állomásozó cseh Lukas Dlouhy sanyargatta csaknem két órán keresztül, egészen a harmadik szett 5:5-ös állásáig.

FÉRFITORNA
ATP-TORNA, THAILAND OPEN, BANGKOK (525 000 dollár, kemény pálya). 1. forduló: Federer (svájci, 1. kiemelt)-Daniel (brazil) 7:6, 6:4; L. Hewitt (ausztrál, 2.)-Dlouhy (cseh) 6:3, 3:6, 7:5; Haas (német, 4.)-Labadze (grúz) 6:3, 4:6, 6:4; Horna (perui)-I. Minár (cseh) 4:6, 7:6, 6:4; Turszunov (orosz)-Calatrava (spanyol) 2:6, 6:3, 7:5; Gimelstob (amerikai)-N. Lapentti (ecuadori) 6:4, 6:3. Nyolcaddöntő: Ginepri (amerikai, 3.)-Thomann (francia) 6:3, 7:6
További teniszeredmények a 23. oldalon.
Legfrissebb hírek

Serie A: fiatal argentin sztárt csábítana el a tartományi riválistól az Inter – sajtóhír

Olasz labdarúgás
22 perce

Gyász: elhunyt a szegedi kézilabdacsapat alapítója

Kézilabda
23 perce

Dupla Tízes: 5 ok, amiért a Liverpool nem védi meg címét a Premier League-ben

Angol labdarúgás
34 perce

A MÁV-csoport vezérigazgatója szerint az osztrák magánvasút munkatársa hátrahagyta a FTC-szurkolók vonatát

Európa-liga
40 perce

A Salzburg legyőzése után 93 százalék az esély a Ferencváros El-továbbjutására

Európa-liga
42 perce

„Szomorú, hogy ilyen megtörténhet, de ez csak feltüzelte a csapatot” – Ötvös Bence az FTC-szurkolókról

Európa-liga
47 perce

Döntés a rövidítésben, Babos Tímeáék bejutottak az elődöntőbe Tokióban

Tenisz
1 órája

Torna: Mészáros Krisztofer hetedik, Székely Zója nyolcadik lett a vb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik