Jobban ment a gólszüret

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2005.09.25. 03:41
Az egri szüretelők panaszkodtak a kevés szőlőre, amelynek a cukorfoka sem döntött rekordot. Majd este vigasztalódunk a pólómeccsen - gondolták. A hét olimpiai bajnokkal felálló Domino-BHSE ellen nem volt veszítenivalója a hazai együttesnek, Gerendás György, az egriek vezetőedzője győzelmi kényszer nélkül, szokatlan nyugalommal várta az összecsapást.
Szörnyen rosszul startolt az egri együttes, ám 0–3 után Kis Gábor (képünkön) és társai óriási lelkesedéssel fordítottak a bajnok ellen
Meggyesi Bálint

A Vasas sikerének híre sem hozta lázba a résztvevőket, az álmosság a hazai pólósokra is átragadt. Fodor távoli bombái megakadtak az egri hálóban, Biros is gólra váltotta a helyzetét, így máris 3-0-s vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Több mint hat percet kellett várni az első Brendon-gólra. Gór-Nagy bombája viszszahozta a reményt a folytatásra. A második negyedben szinte csak a hazaiak voltak a medencében. Elsősorban a légiósaik remekeltek ebben a nyolc percben, előbb a német válogatott Sören Mackeben villant, majd a szlovák Karol Baco is bepasszírozta a labdát Gergely kapujába. A 4-1-es rohammal már egri vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban is inkább az egriek uralták a játékot. Jászberényi Gábor klasszis megmozdulásokkal védhetetlen lövéseket hárított, ez erőt és hitet adott a védőknek: Nyékiék sorozatban blokkolták a bombákat. A Domino az első négy emberelőnyét kihasználatlanul hagyta, így a házigazdák Baco és Gór-Nagy újabb találataival háromgólosra hízlalták a különbséget. Biros Péter már hatodszor lőtt kapufát, ha pedig a kaput találta el, a válogatott formát mutató Jászberényi parádézott.

A záró nyolc percben Kiss Gergely duplájával 7-6-ra felzárkózott a Domino. Baco és a magabiztos Gór-Nagy előnyből elért villanásaival visszaállt a háromgólos különbség. Benedek Tibor a találkozó első ötméteresét értékesítette. Az egriek jól sáfárkodtak az előnyökkel, Császár György csuklója is villant. A kegyelemdöfést újra a válogatott bekk, a negyedik találatát jegyző Gór-Nagy Miklós adta meg. Vastapssal zárult a kitűnő hangulatú, időnként színvonalas derbi, amely az előző évi elődöntőt idézte.

Mestermérleg
Gerendás György, az Eger vezetőedzője: - Ugyanúgy kezdtük az idényt, mint tavaly. Ahogy előre is gondoltam, az igazi csapatmunka sikerre vezetett, pedig rosszul kezdődött számunkra az elődöntő. Védekezésben és támadásban is kiválót nyújtottunk. Szeretném, ha vasárnapra, a Vasas ellen is megmaradna a lendületünk.
Kovács István, a Domino vezetőedzője: - Jól indultunk, de a folytatásban már csak a helyzetek kidolgozásáig jutottunk el, ebben Biros Péter járt az élen. Jó felkészülési mérkőzés volt, gratulálok az egrieknek. Sokat kell még dolgoznunk, hogy visszanyerjük a formánkat.