Horváth Viktor: ezüst

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.08.21. 22:38
Akárcsak a közelmúltban Varsóban, a kínai Csien Csen-hua vasárnap Uppsalában is "odatette magát": a Világkupa-döntőben 189 körrel megnyerte a lövészetet. De ott volt szorosan a nyomában, egy körrel lemaradva Horváth Viktor. A másik magyar résztvevő, Kállai Ákos sem célzott rosszul, igaz, néhány kör benne maradt, ennél többre képes.
Horváth Viktor remek vívást produkált a Világkupa-döntôben, az átlag feletti teljesítménynek ezüst lett a vége
A kínaiak első világbajnoka a páston is remekelt, de számunkra fontosabb volt, hogy versenyzőink bebizonyították, tudnak vívni, a világbajnokságon talán csak átok ült rajtuk. A lovaglásban Csien Csen-hua elszállt (1032), Horváth és Kállai azonban a maximális 1200 ponttal jött le a pályáról. A futást az Európa-bajnok, tavalyi Vk-döntő-győztes Krungolcas várta az első helyen, őt 20 másodperccel követte Horváth. Mivel a litván remek futó, szinte biztos volt a győzelme. Horváthnak viszont nagyot kellett futnia az ezüst megtartásáért, mert kilenc másodperccel mögötte rajtolt a szintén kitűnő futó Walther, aki például Varsóban jobb volt nála. Ezúttal azonban nem!
Kállai a tizedik helyen vágott neki a 3000 méternek, és bár mögötte több nála jobb futó "tülekedett", visszaverte a rohamokat, és a kilencedik helyen ért célba. Hogy hol volt a világbajnok? A negyedik helyről a tizenötödikre "küzdötte le" magát.

Ez az öttusa. Elég egyetlen gyenge szám, oda a jó helyezés. Csien Csen-hua ezúttal nem nyert, mert most nem szedett össze "elveszíthetetlen" előnyt a futás előtt.

Persze bizonyára nem búslakodik ezért. Ô már a vb-arannyal beírta magát a sportág történetébe.

VILÁGKUPA-DÖNTÔ, UPPSALA
Férfiak: 1. Edvinas Krungolcas (litván) 5632 pont (lövészet: 187 kör/1180 pont, vívás: 968 pont, úszás: 2:06.8/1280 pont, lovaglás: 1144 pont, futás: 9:45/1060 pont), 2. Horváth Viktor (magyar) 5608 (188/1192, 808, 2:05.9/1292, 1200, 9:31.6/1116), 3. Eric Walther (német) 5556, …9. Kállai Ákos (magyar) 5405 (185/1156, 872, 2:18.8/1136, 1200, 9:50.6/1041), … 15. Csien Csen-hua (kínai) 5288 ---- A ---- -