Vörös: sima rajt-cél győzelem

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.08.20. 23:45
Nyárias idő, 25 fok körüli hőmérséklet fogadta szombaton Uppsalában a női Világkupa-döntő résztvevőit. (Az eseményre azok kaptak meghívást, akik az idény Vk-versenyein a legtöbb pontot gyűjtötték, de egy országot legfeljebb csak hárman képviselhettek).
Szinte pontosan egy évvel az athéni olimpia után újabb világversenyt nyert Vörös Zsuzsanna (Fotó: Németh Ferenc)
Nemcsak az időjárás, hanem a házigazdák is mindent megtettek azért, hogy a legjobb öttusázók kedvében járjanak - a rendezésbe mégis kis hiba csúszott az elején: a lövészet később kezdődött, mert nem tudták bekapcsolni a lőtábláknál lévő világítást. A teremben hiába volt fény - a tábláknál sötétség uralkodott. Aztán "lőn fény" … A malőr nem zavarta meg a mieinket, az újdonsült vb-ezüstérmes csapat tagjait, Vörös Zsuzsannát, Füri Csillát és Szatmári Adriennt, jól céloztak, sőt olimpiai bajnokunk szenzációs, 186 körös eredménnyel megnyerte a számot. A remek kezdést a páston is hasonló produkció követte, amely megszilárdította Vörös vezető pozícióját. A lovaglás is hibátlanul sikerült, így tetemes előnnyel vágott neki a 3000 méteres futásnak, amely végén 5708 ponttal lett Világkupa-győztes. Nem mellékesen, ilyen magas pontszámot korábban egyetlen Vk-finálé-nyertes sem produkált.

VILÁGKUPA-DÖNTÔ, UPPSALA
Nők: 1. Vörös Zsuzsanna (magyar) 5708 pont (lövészet: 186 kör/1168 pont, vívás: 1000 pont, úszás: 2:16.7/1280 pont, lovaglás: 1200 pont, futás: 11:05/1060 pont), 2. Muratova (orosz) 5640, 3. Cazé (francia) 5616, …7. Corsini (olasz) 5488, … 13. Füri Csilla (magyar) 5300 (166/928, 1000, 2:16.9/1280, 1000, 10:57/1092) , … 18. Szatmári Adrienn (magyar) 5112 (162/880, 904, 2:14.9/1264 - 40 pont büntetés, 1136, 11:38/928) ---- R ---- -