Triatlon: a pálya volt az erősebb

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2005.08.20. 23:55
"Az úszással egyik magyar versenyzőnek sem volt gondja, a férfiaknál Kuttor Csaba, a nőknél pedig Walkó Andrea és Szabó Zita egyaránt az élbolyban tekerhetett. A szervezők az egyébként is nehéz pályába körönként még egy kemény emelkedőt iktattak be, a mieink számára a harmadik-negyedik kör kritikusnak bizonyult, a lányok is akkor maradtak le az élbolyról, és Csaba is így járt.
A nőknél Szabó Zita bukásba keveredett, így nem tudta befejezni a versenyt, míg Walkó Andi a huszonhatodik helyen ért célba. Összességében a várakozásnak megfelelően szerepeltek a magyar versenyzők, tudtuk, hogy nem a lausanne-i lesz életünk nagy versenye" - foglalta össze a rövid (olimpiai) távú kontinensviadal eseményeit Lehmann Tibor szövetségi kapitány. Eredetileg négy versenyzőnk indult volna az Eb-n, ám a háromszoros magyar bajnok Lipták Tamás az utazás előtti napon megbetegedett, és Svájc helyett a debreceni kórházban kötött ki.A férfiaknál az athéni olimpia negyedik helyezettje, a francia Frédéric Bélaubre állhatott fel a dobogó legfelső fokára (mellesleg az első négy közé három francia is bekerült), Kuttor Csaba (Team Miskolc) 4:37 perces hátránnyal a 31. helyen zárt, míg a nőknél a portugál Vanessa Fernandes sikerrel védte meg címét, a magyar célb az érkező, Walkó Andrea (TVK-Mali) 9:53 perccel maradt le a győztes mögött.A mieinkre ebben az évben még egy igen komoly feladat vár, szeptember közepén a japán Gamagoriban rendezik meg a világbajnokságot, amelyre a felnőttek közül egyedül Kuttor Csaba szerezte meg az indulás jogát.21. EURÓPA-BAJNOKSÁG, LAUSANNE (a táv: 1.5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás)
Férfiak (59 induló).
Európa-bajnok: Frédéric Bélaubre (Franciaország) 1:55:56, 2. Cédric Fleureton (Franciaország) 1:56:00, 3. Sven Riederer (Svájc) 1:56:10, 4. S. Dodet (Franciaország) 1:56:13, 5. T. Don (Nagy-Britannia) 1:56:16, 6. J. Frodeno (Németország) 1:56:20, ...31. Kuttor Csaba (Magyarország) 2:00:33
Nők (43). Eb: Vanessa Fernandes (Portugália) 2:07:39, 2. Ana Burgos (Spanyolország) 2:08:27, 3. Nadia Cortassa (Olaszország) 2:09:02, 4. A. Murua (Spanyolország) 2:10:07, 5. V. Jouve (Franciaország) 2:10:28, 6. L. Radová (Csehország) 2:10:29, ...26. Walkó Andrea (Magyarország) 2:17:32. Szabó Zita (Magyarország) nem ért célba. ---- M ---- L