A célfotó Gyima javára döntött

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2005.08.14. 23:42
"Bringa sok segítség, a futás gyors, nagyon boldog vagyok" - csillogtatta magyartudását az újdonsült tiszaújvárosi győztes, az évek óta hazánkban élő kazah Dmitrij Gaag, vagy ahogyan a helyiek ismerik: Gyima. A rutinos triatlonista igen eredményes pályafutása során nyert már világbajnoki címet, karnyújtásnyira volt a dobogótól a triatlon első olimpiáján, Sydneyben, s persze tucatnyi Világkupán vehette át a fődíjat - mindeddig éppen ott nem sikerült neki, ahol a leginkább vágyott rá. A tiszaújvárosi Vk-futamok történetében háromszor kellett elsőként gratulálnia a győztesnek, a sok ezüst ellenére ebben az évben nem sorolták a favoritok közé, lévén, alig két hónapja kezdte el újra a komoly edzéseket, ráadásul a magyar bajnokságon kívül nem is indult jelentős versenyen.
Kahlefeldt (balra) és Gaag szoros befutója után a kazah örülhetett
Gyima a három szökevény mögötti bolyban tekert, majd a záró szám, a futás során az ausztrál Kahlefeldt és Atkinson, az új-zélandi Gemmel és a német Frodeno társaságában futott végig, majd a célegyenesben az U23-as világbajnok Kahlefeldttel nagyot sprintelt a győzelemért. Mindketten bevetődtek az utolsó métereken, s míg Gaag fájdalmas arccal a földön maradt, az ausztrál magasba emelt kezekkel járt körbe. Utóbb kiderült, korai volt az öröme, a célfotó ugyanis Gaag javára döntött.

A beszámolót Kuttor Csabával illett volna kezdeni, a miskolci triatlonista ugyanis igazán kitett magáért: eddig nem volt arra példa, hogy magyar versenyző öt kilométerre a céltól még az élen haladjon. A futás első körében igen nagy tempót diktált, s kevésen múlt, hogy nem sikerült a végelszámolásnál is dobogós helyezést elérnie - végül Kuttor nyolcadikként zárt.
A nőknél az U23-as világbajnok ausztrál Luxford a német Pilz, a brit Heard és az amerikai Taormina oldalán fejezte be az úszást és a kerékpározást is, a kis boly elegendő előnyt szerzett ahhoz, hogy a győztes is közülük kerüljön ki. Luxford pályafutása során először nyert Vk-futamot, méghozzá remek teljesítménnyel - nem lenne meglepő, ha szeptember elején, a gamagori világbajnokságon is a dobogósok között láthatnánk…

Talmácsi Gábor komolyan vette a feladatát, a férfiak kerékpáros futamának felvezető motorosa látványos trükköket bemutatva haladt át minden körben a versenyközponton, s a gyorsasági motoros vb üdvöskéjének talán még sohasem akadt ilyen hálás közönsége…

Részhajrák során lehet a Vk-sorozatban növelni a bevételt, az úszás végén, illetve a kerékpározás során két helyen is kijelölt vonalnál az első helyezett 500 dollárt nyert. Kuttor Csaba mindhárom hajránál harcban állt a különdíjért.