Brit diadal Kecskeméten

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2005.08.03. 22:54
A körverseny végeredménye szempontjából már a második szakaszon sorsdöntő szökésnek lehettünk tanúi: kilenc versenyző szakadt el a mezőnytől, közülük a brit Hamish Haynes megnyerte a kecskeméti befutót, és átvette a sárga trikót is. A szökevények között volt a Tour legnagyobb hazai esélyese, Lengyel Tamás is, aki az összetettben az ötödik helyről folytathatja.
Hamish Haynes már a nyeregben érezte, hogy ô nyerte meg a sprintbefutót – késôbb aztán az összetettbeli elsô helyért járó sárga trikónak is örülhetett (Fotó: Danis Barna)

"Az utolsó kilométeren történt, az előttem tekerő srác jobbra rántotta a kormányát, a hátsó kereke pedig összeakadt az én elsőmmel, nem tudtam elkerülni a bukást. A csuklómon elég mély a seb, a térdemet is megütöttem, nem vagyok boldog. De legalább Prazdno elöl volt, maradt esélyünk a győzelemre" - magyarázta a Tour de Hongrie címvédője, az elmúlt két Magyar körverseny győztese.

Remák Zoltán drámája egyébként már jóval a bukás előtt elkezdődött, 80 kilométerrel a balatonföldvári rajt után.

Addigra éppen csak megszáradtak a kerékpárosok - a magyar tenger partján ugyanis alapos eső kapta el a karavánt -, kilenc bringás ennek ellenére újra megrázta magát. A szökevények között néhány nagymenő - például az olimpiai bajnok Fulst, a szlovák bajnok Prazdnovsky, a legesélyesebb hazai kerekes, Lengyel Tamás, no és az ausztrál csapatból a brit Haynes és az ausztrál Oakley - is tekert, így aztán a mezőny messzire engedte őket.
Egyre messzebbre - Remák Zoltán címvédési esélyei is egyre messzebbre szálltak, a hegyekben ugyanis több mint háromperces hátrányt már nagyon nehéz lenne behozni…

A nyolcak - merthogy a szerb-montenegrói Pajovics nem bírta a többiek tempóját - a kecskeméti célhoz közeledve egyre hevesebb támadásokba kezdtek, szét is szakadt a boly, amelynek második felében ragadt Lengyel Tamás. Az első kvartett sprintjét a brit Haynes nyerte meg - aki így az összetett versenyben is átvette a vezetést -, míg Lengyel 37 másodperces hátránnyal a hatodik helyen ért célba.

"Nagyon nehéz nap volt, a szökés során a két ausztrálon és a norvég fiún kívül csak én húztam a bolyt, a többiek csupán utaztak velünk, remélem, csütörtökön tudunk egy kicsit pihenni. Szerintem most már ebből a nyolc versenyzőből kerül ki a végső győztes, talán Prazdnovsky a legerősebb, no és a brit fiú. Bár ki tudja, a sík után az emelkedőket is bírja-e" - latolgatta az esélyeket Lengyel Tamás, aki két éve két szakaszt nyert meg, tavaly pedig a sárga trikót is viselte, amíg bukása miatt nem kellett feladnia a Tourt.
Érte érdemes immár szorítani.

32. TOUR DE HONGRIE
2. szakasz a Kecskemét Nagydíjért, Balatonföldvár-Kecskemét (169 km): 1. Hamish Haynes (brit, Cyclingnews.com) 3:49:38, 2. Fulst (német pályaválogatott) azonos idővel, 3. Metzke (német, Winfix) a. i., 4. Prazdnovsky (szlovák, Podbrezová) a. i., 5. Nordhaug (norvég, Maxbo-Bianchi) 37 mp h., 6. Lengyel Tamás (magyar, P-Nívó-Betonexpressz 2000) a. i.
Összetett verseny a Michelin Nagydíjért: 1. (sárga mezben) 1. Hamish Haynes 4:49:56, 2. Fulst 14 mp h., 3. Metzke 19 mp h., 4. Prazdnovsky 23 mp h., 5. Lengyel Tamás 53 mp h., 6. Nordhaug 1:05 p h.

Gyorsasági pontverseny a Magyarország Nagydíjért: 1. (zöld mezben) Hamish Haynes 13 pont, 2. Fulst 12, 3. Lampater (német pályaválogatott) 11

Hegyi pontverseny a Toyota Nagydíjért: 1. (piros mezben) Jan Kruzic (szlovák, Podbrezová) 3 pont, 2. Kusztor Péter (magyar, P-Nívó-Betonexpressz 2000) 2, 3. Bartko (német pályaválogatott) 1 ---- T ---- &