Beérheti a csúcstartót

F. M.F. M.
Vágólapra másolva!
2005.08.03. 00:45
Címkék
"Az aktív öttusázónők közül én vagyok az egyedüli háromszoros egyéni világbajnok, de ebbe még nem gondoltam bele igazán. Most annak örülök, hogy sikerült megvédenem a címemet. Mert azt hiszem, a cím megvédése az arany megszerzésénél is nagyobb tett" - nyilatkozta lapunknak tavaly május 29-én este Moszkvában, néhány perccel a világbajnokság eredményhirdetése után Vörös Zsuzsanna.
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Vörös Zsuzsanna útban a gyôzelem felé – reméljük, a világbajnokságon ismét maga mögé utasítja a mezônyt az olimpiai bajnoknô
Az éremgyűjteményét azóta olimpiai arannyal teljessé tévő székesfehérvári kitűnőség akkori szavait kiegészítve azt mondhatjuk: Varsóban, a csütörtökön kezdődő világbajnokságon még nagyobb tettet vihet végbe. A női öttusázók között olyan már volt, aki kétszer egymás után nyert, de olyan még nem, aki mesterhármast ért el. Amennyiben ez sikerül Vörösnek, beéri az eddigi csúcstartó, a pályafutását már befejező dán Eva Fjellerupot, aki négy egyéni vb-arannyal (1990, 1991, 1993, 1994) büszkélkedhet.

Olimpiai bajnokunk nincs könnyű helyzetben. Már csak azért sem, mert magasra tette a mércét, már mindenki várja tőle az aranyat. Hangján mégsem érződik, hogy ez teherként nehezedne rá.
"Feldobott vagyok, nagyon jó a kedvem, remekül érzem magam. Nagyon jól sikerült a felkészülés" - mondja, és ez reményt keltő.

Ugyanis a sportág hívei azt hihetnék, hogy az alig több mint egy hónapja rendzett Európa-bajnokságon történtek letörték őt. Emlékeznek, ugye? Három fanatsztikus számot produkált, az élről várta a lovaglást, aztán… Meg kellett elégednie a hetedik hellyel.
"Nem viselt meg az Eb, mert jó számokat teljesítettem. Csupán a lovaglás nem illett bele a szereplésembe. Nem maradt rossz élményem, nem befolyásolnak az olaszországi események. Megtörtént, ami megtörtént. Ha jó számokkal nem nyerek, az nem visel meg, nem okoz lelki törést."

Utána, ha akart volna, akkor sem tudott volna sokáig foglalkozni az Eb-vel, ugyanis alig egy hét múlva következett az országos bajnokság. Amelyen címvédőként indult, rajt-cél győzelmet aratott, és bezsebelte hatodik egyéni aranyát.

A világbajnokság helyszínéről, Varsóról az jut az eszébe, hogy az ott rendezett Világkupán az utóbbi két alkalommal a tevezettel ellentétben, különböző okok miatt nem tudott részt venni. Viszont 1998-ban, még juniorként, nyolcadik lett, és valójában akkor, illetve a versenyt követő mexikói világbajnokságon szerzett ezüstérmével robbant be a felnőttmezőnybe. Amelyen azóta is meghatározó egyéniség, olyan, aki mindig esélyesként indul harcba.

"Egyfajta drukk minden verseny előtt van bennem, most is, és ez jó. Kell is bizonyos izgalom. Hogy mikor leszek elégedett a teljesítményemmel? Maradjunk annyiban, érezni fogom, hogy az vagyok-e…"

VÖRÖS ZSUZSANNA
Született: 1977. május 4., Székesfehérvár
Klubja:Alba Volán
Edzői: Kulcsár Antal, Komlódy Zsolt, Korponai István, Mészöly Gábor, Heilig Anita
Legjobb eredményei. Egyéni: olimpiai bajnok (2004), olimpiai 15. (2000); 3x világbajnok (1999, 2003, 2004); 2x vb-2. (1998, 2002); Európa-bajnok (2000); Eb-2. (2003); Eb-7. (2005); junior-világbajnok (1997); junior Európa-bajnok (1997); junior Eb-2. (1998). Csapat: világbajnok (2002); 2x vb-3. (1998, 2003); 2x Európa-bajnok (2000, 2003); Eb-4. (2002); 2x junior-vb-2. (1996, 1998); vb-3. (1997). Váltó: 2x világbajnok (2000, 2003); vb-3. (2002); 2x Európa-bajnok (2001, 2003); 2x Eb-2. (2004, 2005); Eb-3. (1997); 3x junior-világbajnok (1996, 1997, 1998); junior Eb-2. (1998) ---- M ---- &
Legfrissebb hírek

Tiszta apja! Remek szólógóllal jelentkezett Wayne Rooney legidősebb fia

Angol labdarúgás
11 perce

Aki a vagányokkal is szót értett – Thury Gábor nekrológja Garami Józsefről

Magyar válogatott
35 perce

Akár Sidney Crosby is játszhat a magyar jégkorong-válogatott ellen

Jégkorong
1 órája

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Férfi kézi NB I: szlovén helyett szerb jobbátlövő érkezik Komlóra – hivatalos

Kézilabda
2 órája

Marco Rossi is megemlékezett Garami Józsefről

Magyar válogatott
2 órája

Pintér Attila marad a Vasas vezetőedzője – NS-információ

Labdarúgó NB II
3 órája

A sportvilág krémje találkozott a madridi Laureus-gálán – Fotók

Egyéb egyéni
3 órája
Ezek is érdekelhetik