Carragher is betalált

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.07.27. 23:59
A Liverpool és csapatkapitánya teljesítménye is romlott, de a BL címvédője így is megverte idegenben az FBK Kaunast. A "vörösök" ezúttal gólt kaptak, Steven Gerrard pedig csupán egyet rúgott - a litván bajnok tehát nagyobb falatnak bizonyult, mint az előző fordulóban 6-0-s összesítéssel búcsúztatott walesi TNS.
Carragher (23) hat év után ünnepelhetett ismét gólt a Liverpool mezében (Fotó: Reuters/Darren Staples)

Annál is inkább, mivel a Kaunas alig húsz perc elteltével vezetéshez jutott, s ki tudja, hogyan alakult volna a mérkőzés, ha Djibril Cissé nem egyenlít szinte azonnal. Három perccel a francia csatár találata után aztán jött Jamie Carragher, és felhőfejessel megszerezte hat év után az első gólját a Liverpool mezében. ("Megígérhetem, hogy a következőre nem kell ennyit várni. Az edzőnk még legalább hármat szeretne tőlem ebben a szezonban" - jegyezte meg a 27 éves védő.) Akárcsak a TNS elleni viszavágón, Gerrardra most is a siker biztossá tétele várt: tizenegyest értékesített, miután éppen ellene szabálytalankodtak.

BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtezô, 2. forduló, elsô mérkôzések

Dudelange (luxemburgi)–Rapid Wien (osztrák) 1–6 (Martinez 9., ill. Lawaree 2., Akagündüz 3., 16., 64., Hofmann 6., Kienast 85.), Partizan Beograd (szerb-montenegrói)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–0 (Odita 63.), Malmö (svéd)–Maccabi Haifa (izraeli) 3–2 (Osmanovski 34., D. Andersson 49. – 11-esbôl, Mattisson 68., ill. A. Harazi 2., Colautti 45.), Artmedia Petrzalka (szlovák)–Celtic (skót) 5–0 (Hellebrand 43., Vascák 57., Mikulic 75., 78., Halenár 90.), Rabotnicski (macedón)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 1–1 (Nuhiji 11., ill. Szicsov 90.), Shelbourne (ír)– Steaua Bucuresti (román) 0–0, SK Tirana (albán)–CSZKA Szófia (bolgár) 0–2 (Gai 88., Gligorov 90.)
Kisvártatva beállt a helyére a Valenciától igazolt Mohamed Sissoko. A mali középpályás ezen a találkozón debütált, csakúgy, mint Peter Crouch, a Southamptontól a múlt héten szerződtetett támadó. Neki igazán remekül sikerült a bemutatkozása, fejjátékával állandó rettegésben tartotta a litvánokat, Cissé gólja előtt például ő bólintotta le társának Boudewijn Zenden - egy harmadik friss szerzemény - keresztlabdáját. Milan Baros, a Liverpool sokak szerint eladásra szánt cseh futballistája természetesen megint nem lépett pályára, noha Rafa Benítez a meccs előtt cáfolta, hogy feltétlenül meg akarna szabadulni a tavalyi Európa-bajnokság gólkirályától.
"Le a kalappal riválisaink előtt, volt jó néhány meleg pillanatunk, különösen az első félidőben. Már azelőtt is bátran játszottak, hogy betaláltak, utána meg éreztük, hogy akár nagyon nehéz is lehet a dolgunk. Szerencsére végül is jó eredményt harcoltunk ki, de majd az Anfield Roadon dől el végleg a párharc" - szólt elismerően a baltiakról a fent már idézett Carragher.
Benítez ugyanakkor inkább az övéit dicsérte. "Azt hiszem, rendben volt a mérkőzés. Nem örültem a bekapott gólnak, de így, hogy többször is válaszoltunk rá, nincs baj. Egy pillanatra sem lettünk idegesek, tudtuk, hogy fordítani fogunk. Talán eleget tettünk a továbbjutásért, mindazonáltal egy hét múlva kell majd egy gyors gól, hogy teljesen megnyugodhassunk" - így a spanyol szakember. "Jó volt látni, hogy Crouch azonnal így beilleszkedett. Nem lehetett könnyű neki az első tétmeccsén" - tette hozzá. ---- K ---- K