Történelmi őrségváltás

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
Vágólapra másolva!
2005.07.17. 22:34
Címkék
Öt év óta senki sem nyert olyan nagy különbséggel kiemelt (major) golftornát, mint tegnap Tiger Woods. Akkor is ő nyert, akkor is British Opent, és akkor is a skóciai St. Andrewsban. Nagy különbség, hogy azóta irigylésre méltóan hosszúra nyúlt a még mindig csak 29 esztendős amerikai csillag dicsőséglistája: Tiger tegnap már a 10. major elsőségét ünnepelte.
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
Tiger Woods mutatja: immár másodszor lett az övé a Claret Jug
"A golfsport bölcsőjében megnyerni az Opent, ez tényleg egy álom megvalósulása" - mondta az öt évvel ezelőtt nyolc-, most ötütésnyi előnnyel diadalmaskodó Woods. A világelső már az első napon az élre állt, és ugyan nem tudta megismételni az akkor nyújtott teljesítményét, az utolsó fordulóban mégis fölényessé tette sikerét.

A szokatlanul meleg és napos időben remek eredmények születtek, különösen a közelmúlt nagyjai teljesítettek nagyszerűen: Colin Montgomerie, José-Maria Olazábal, Fred Couples és Bernhard Langer az élcsoportban végzett, de az utolsó két szakaszon birdie-t és eagle-t ütő Nick Faldo (282) sem maradt el sokkal tőlük. Ezzel szemben két mai nagyágyú, a dél-afrikai Ernie Els (286) és az amerikai Phil Mickelson (289) a várakozás alatt szerepelt.

Woodsról még annyit, hogy mostantól ő a második golfozó, aki legalább kétszer megnyerte a négy major tornát (US Masters, US Open, British Open, PGA Championship). Az első, aki ezt megtette, Jack Nicklaus, aki éppen ezen a hétvégén, 65 évesen vett búcsút a legpatinásabb golftornától. Szimbolikus, hogy Tiger éppen most lépett a nyomdokaiba - a szakértők szerint csak idő kérdése, hogy a legendás Golden Bearhez hasonlóan neki is meglegyen a 18 majortorna-elsőség.

134. BRITISH OPEN, ST. ANDREWS
(A pénzdíj: 7 millió dollár; a pálya: 6656 méter, 72 par).

A végeredmény: 1. Tiger Woods (amerikai) 274 ütés (66, 67, 71, 70), 2. Montgomerie (skót) 279 (71, 66, 70, 72), 3. Couples (amerikai) 280 (68, 71, 73, 68) és Olazábal (spanyol) 280 (68, 70, 68, 74), 5. Campbell (új-zélandi) 281 (69, 72, 68, 72), García (spanyol) 281 (70, 69, 69, 73), Goosen (dél-afrikai) 281 (68, 73, 66, 74), Langer (német) 281 (71, 69, 70, 71), Ogilvy (ausztrál) 281 (71, 74, 67, 69) és V. Singh (fidzsi) 281 (69, 69, 71, 72)
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Szoboszlaiék az angol Szuperkupáért játszanak; három NB I-es meccs

Minden más foci
2 órája

Liverpool: az első tétmeccs az első trófeáért; Dajka László: Szórakoztatni csak felszabadultan lehet

E-újság
2 órája

Döntetlent játszott az NK Osijek a címvédővel a horvát élvonalban

Minden más foci
2 órája

Kis pénz, nagy foci – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
3 órája

Szalai Attila kezdő volt, csapata vereséggel kezdett a bajnokságban

Légiósok
3 órája

Megvan a DAC első győzelme a Niké Liga új idényében

Minden más foci
3 órája

A Liverpool megvált csatárától, aki Szaúd-Arábiában folytatja – hivatalos

Angol labdarúgás
3 órája

Gruber ismét remekelt, a Ferencváros három góllal nyert Nyíregyházán

Labdarúgó NB I
3 órája
Ezek is érdekelhetik