Németh a hatodik helyen

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.06.11. 22:02
Ha nincs gond a Suzukival, akkor Németh Kornélnak sincsenek problémái. Ez bizonyosodott be az Olasz Nagydíj edzésnapján, hiszen egyetlen vb-menőnk folyamatosan gyorsult, és végül karrierje második legjobb edzéseredményét érte el az MX1-ben, azaz a krossz-vb MotoGP-jében. Németh az első szabadedzésen a 15. helyen végzett, a másodikon már a nyolcadik volt, míg a mindent eldöntő időmérőn a hatodik lett.
Méghozzá úgy, hogy megelőzte az ötszörös világbajnok Joel Smetset, és a leggyorsabb suzukis lett. "Az edzésen folyamatosan tudtam gyors köröket teljesíteni, és könnyedén értem el a hatodik helyet. A rajtpróbáim is jól sikerültek, amiért most sokkal bizakodóbb vagyok, mint amikor a Portugál Nagydíjon a második lettem az időmérőn. Az olasz pálya sokkal jobban fekszik nekem, mint a portugál, ráadásul jól ismerem, így elméletben nem lehetnek gondjaim. Ha a motorom is bírja, akkor nagyon szeretnék mindkétszer a legjobb tízben végezni. Reménykeltő az is, hogy vasárnapra száraz versenyt ígérnek, hiszen a kemény talajú olasz pályán így sokkal könnyebb motorozni" - lelkendezett Németh Kornél, akinek az egyik kedvenc pályája az olasz. Olasz Nagydíj, a moto-krossz vb 8. futama, Castiglione del Lago
MX2. 1. kvalifikációs verseny: 1. Chiodi (olasz, Yamaha) 25:30.442, 2. Cairoli (olasz, Yamaha) 25:31.741, 3. Maschio (francia, Yamaha) 25:33.331. 2. kvalifikációs verseny: 1. Guarneri (olasz, Yamaha) 25:18.380, 2. Sword (brit, Kawasaki) 25:18.777, 3. Melotte (belga, Yamaha) 25:32.990
MX1. Időmérő edzés: 1. Pichon (francia, Honda) 1:50.709, 2. Coppins (új-zélandi, Honda) 1:51.102, 3. Federici (olasz, Yamaha) 1:51.186, …6. Németh Kornél (magyar, Suzuki) 1:51.450
Tv: Ab Moteurs, 12.00-14.00, 15.00-17.00 (élő); Eurosport2, 13.00-13.45 (élő), 19.00-20.00 (felvételről)