Kállai, Balogh és Fülep döntős

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.05.14. 00:44
Akármennyit változhat is a világ, az oroszok - legalábbis a sportban - nem változnak, és ezzel nem egyszer megnehezítik mások helyzetét. Jelen esetben a T-Mobile férfi Világkupa-verseny szervezőiét - azaz a szövetség apparátusáét. Korábban az volt a szokásuk, hogy nem küldték el a nevezéseket, hanem csak "beestek" egy-egy versenyre.
Kállai Ákos remek vívásának köszönhetôen második helyen lett döntôs(Fotó: Danis Barna)
Amióta szigorodtak a szabályok, és Világkupává változtak az "egyszerű" nemzetközi viadalok, ezt már nem tehetik meg - de kitaláltak más furfangot. Például a budapesti Vk-ra előzetesen benevezték az athéni aranyérmes Andrej Mojszejevet - a verseny tavalyi győztesét -, ám a megerősítő levelekben már csak A. Mojszejevről volt szó. A rendezők pedig az orosz csapat megérkezésekor megdöbbenve vették észre, hogy ez a Mojszejev nem a "nagy" Mojszejev, hanem az öcsike, Alekszandr. Ami nemcsak azért érdekes, mert a két versenyző tudása között óriási a különbség, hanem azért is, mert a szabályok szerint az olimpiai bajnokot más kondíciókkal kell vendégül látniuk az egyes Vk-fordulók rendezőinek, mint egy átlagos versenyzőt. Persze, a rendezők résen voltak, nem "vették be" a cserét.

Olimpiai bajnok ide vagy oda, azért a színvonalra nem lehetett panasz: nagyon erős mezőny kezdte meg pénteken a selejtezőt. A 70 induló között volt az athéni ezüstérmes, kétszeres egyéni világbajnok litván Zadnieprovskis, honfitársa, az Európa-bajnok Krungolcas, a 2003-as világbajnok német Walther, a 2002-es világelső cseh Sedlecky. És akkor még nem beszéltünk a magyarokról, az olimpiai ezüstérmes Balogh Gáborról, valamint a világbajnok Fülep Sándorról és Kállai Ákosról, akik mellett ezúttal - a rendező jogán- hét fiatal kapott szereplési lehetőséget. Sajnos, a "tiniknek" még erős volt ez a mezőny, viszont a három rutinos versenyző ott lesz a vasárnapi döntőben.

T-MOBILE FÉRFI VILÁGKUPA-VERSENY, BUDAPEST
Selejtező (70 induló). A-csoport: 1. Andrejus Zadnieprovskis (litván) 4376 pont, 2. Li Csun Huan (dél-koreai) 4356, 3. Jevhen Borkin (ukrán) 4336, …8. Fülep Sándor (magyar) 4288, …13. Tibolya Péter 4160, …17. Kertész Ádám 4076, …21. Halmai Ottó 3876 - utóbbi három kiesett. B-csoport: 1. Liu Jang (kínai) 4344, 2. Csien Csen-hua (kínai) 4344, 3. Jahor Lapo (fehérorosz) 4328, …7. Balogh Gábor (magyar) 4296, …20. Asztalos András 3792 - kiesett. C-csoport: 1. Michal Sedlecky (cseh) 4308, 2. Kállai Ákos (magyar) 4304, 3. Andrzej Stefanek (lengyel) 4304, …14. Kasza Róbert 4112, …19. Németh Róbert 4044, …23. Pajor Tamás 3908 - utóbbi három kiesett