Cseh László Athént is bevette

SAL ENDRESAL ENDRE
2005.05.14. 00:39
Cseh László ott folytatta, ahol áprilisban, a budapesti felkészülési versenyen befejezte: remek teljesítménnyel. Az Európa-rekorder klasszis pénteken Athénban, az Akropolisz-kupán sem talált legyőzőre, 400 méter vegyesen verte könnyedén a mezőnyt.
Cseh László az Akropolisz-kupán sem kegyelmezett a mezônynek 400 méter vegyesen, könnyedén végzett az elsô helyen(Fotó: Czagány Balázs)

Az időeredménye (4:15.08) tőle nem kiemelkedő, ám ha azt vesszük, hogy a nyári, montreali világbajnoki felkészülés közben úszta, nem lehet panaszunk. Sőt elég ha csak azt vesszük, mit úszott két éve a görög fővárosban május elején. Nos, Turi György, Cseh edzője utánanézett, ezek szerint a mostani Cseh László két és fél másodperccel volt jobb a 2003-as "kiadásúnál." Nem mellékesen, abban az esztendőben Európa-csúccsal lett ezüstérmes a barcelonai világbajnokságon. "Elégedett vagyok Lacikával, nem vártam tőle kiemelkedő eredményt, de arra azért ő is vigyázott, hogy ne legyenek veszélyesek rá a riválisok" - összegzett Turi György. Szintén 400 méter vegyesen próbálkozott az ajkai Nagy Péter is, ő végül a negyedik helyen végzett.

A női 400 méter vegyes is magyar sikert hozott, a pécsi Jakabos Zsuzsanna kiválónak mondható idővel (4:42.65) utasította maga mögé a szlovén Klinart, valamint a rövid pályán Eb-bronzérmes Hosszú Katinkát. Az utóbbi időeredménye (4:48.42) elmarad a várttól, főleg, hogy néhány hete, az ifjúsági magyar bajnokságon ő is négy perc, negyvenkettő másodpercet tudott.

Akropolisz-kupa, nemzetközi verseny, Athén
Férfiak. 400 m vegyes: 1. Cseh László (magyar) 4:15.08, 2. Drimonakosz (görög) 4:16.39, 3. Demetisz (görög) 4:22.99, 4. Nagy P. (magyar) 4:24.02
Nők. 400 m vegyes: 1. Jakabos Zsuzsanna (magyar) 4:42.65, 2. Klinar (szlovén) 4:46.07, 3. Hosszú (magyar) 4:48.42 ---- K ----