Németh elégedett volt

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.04.02. 23:13
Németh Kornél elégedett volt az első suzukis világbajnoki időmérője után, hiszen a márka hét képviselője közül csak az ötszörös világbajnok Joel Smets volt gyorsabb nála, és magabiztosan, a 17. helyen kvalifikálta magát a harmincfős döntőbe. Többek között Európa-bajnok csapattársát, a lett Lauris Freibergset, valamint a vb-futamgyőztes Gordon Crockardot, Claudio Federicit és Luigi Seguyt is megelőzte.Mindezt úgy érte el, hogy egy kisebb bukás során megsérült a motorja, amelyet a tartalék géppel helyettesített a csapata. "A félórás időmérőn nagyon hamar, már a harmadik körben elestem egy ugrató után. A kormányom elhajlott, ezért azonnal motort kellett cserélni. Elégedett vagyok, mert ugyan a pálya nem igazán tetszik és fekszik nekem, jó néhány nagy név előtt végeztem. A tartalék igen jó, ezzel is elég gyorsnak éreztem magam"- nyilatkozta Németh, aki a bukásában kisebb boka- és könyöksérülést szenvedett.Flamand GP, a motokrossz vb 1. futama, Zolder

MX1. Időmérő edzés: 1. Pichon (francia, Honda) 1:42.097, 2. Ramon (belga, KTM) 1:42.292, 3. Townley (új-zélandi, KTM) 1:42.454, …17. Németh Kornél (magyar, Suzuki) 1:45.153
MX2. 1. időmérő verseny: 1. Rattray (dél-afrikai, KTM) 24:45.754, 2. McFarlane (ausztrál, Yamaha) 13.433 mp h, 3. Melotte (belga, Yamaha) 13.945. 2. időmérő verseny: 1. Cairoli (olasz, Yamaha) 23:41.920, 2. Chiodi (olasz, Yamaha) 0.349, 3. Ch. Pourcel (francia, Kawasaki) 5.724
Tv: AB Moteurs, 12.00-14.00, 15.00-17.00 (élő)