Motokrossz: fókuszban a külföldiek

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.03.28. 21:56
A motokrossz országos bajnokság és a Köztársaság-kupa idénynyitója a külföldieknek sikerült a legjobban, hiszen az edzéseken és a versenyeken is ők végeztek az első helyen. A 125-ös ob-n az Eb-menő szlovák Martin Kohut, 250-ben pedig az ukrán Ondrij Krichphalusy volt a legjobb.A magyarok közül a kétszeres 125-ös bajnok Borka János az első futamban csak másfél másodperccel maradt el Kohuttól, míg a második felvonásban a hűtő hibája miatt megnyerhetőnek tetsző versenyt veszített el; Lécz Gergely előbb rossz váltóval harmadik, majd a tartalék motorjával hatodik lett; Bencsik István az első felnőttérmét gyűjtötte be; Déczi Balázs az első futamban kuplunghiba miatt nem nyert, a második viadalon meg tömegbukás után a mezőny végéről felzárkózott a negyedik helyig. A 250-es kupában Czuni László volt a legjobb magyar, a tavalyi bajnok Grillmayer Gábor kétszer elrontotta a startot, és a felzárkózása után végül egy-egy harmadik, illetve negyedik helyre volt képes.Eredmények

Motokrossz ob, 125 kcm, 1. verseny, Tököl
1. futam: 1. Martin Kohut (szlovák, KTM), 2. Borka János (Kawasaki KMMSE, Kawasaki), 3. Lécz Gergely (Reál MME, Suzuki). 2. futam: 1. Kohut, 2. Borka, 3. Bencsik István (Nyársapáti ME, Honda). Az élcsoport: 1. Kohut 50 pont, 2. Borka 44, 3. Lécz 35

Köztársaság-kupa, 250 kcm, 1. verseny, Tököl
1. futam: 1. Ondrij Krichphalusy (ukrán, Yamaha), 2. Czuni László (Kiskunlacházi KMC, KTM), 3. Grillmayer Gábor (Kawasaki MMSE, Kawasaki). 2. futam: 1. Krichphalusy, 2. Riho (szlovák, Honda), 3. Czuni. Az élcsoport: 1. Krichphalusy 50, 2. Czuni 42, 3. Riho 40