Argentína: elfogytak a hibátlan csapatok a mezőnyből

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.02.28. 20:50
A szurkolói erőszak botrányos méreteket ölt a dél-amerikai országban, a meccsek felén verekedtek a nézők. Ikszelt az éllovas River, feltámadóban a Boca. Régi ismerősök viszik a Boca Juniors és a Newells szekerét. (Palermo, ill. Esnaider).
Marcelo Salas két gólja sem volt elég a River Plate harmadik gyôzelméhez (Fotó: Afp)
A szurkolói rendbontások továbbra is megfékezhetetlenek Argentínában. A harmadik fordulóban ugyan nem történt haláleset, ám minden eddiginél több balhé volt a stadionokban: tíz mérkőzés közül öt találkozón, az Argentinos-River, a Gimnasia-San Lorenzo, a Banfield- Estudiantes, az Instituto-Racing és a Colón-Arsenal mecscsen egyenesen tömegverekedés volt. Csak az Argentinos otthonában, a Diego Maradona-stadionban 60 szurkolót tartóztattak le, ehhez képest csupán hat ember sérült meg.

Clausura (Zárás)

3. forduló: Vélez Sársfield–Almagro 0–0, Independiente–Lanús 0–1 (R. Díaz 25.), Colón–Arsenal 0–2 (P. González 33., Casteglione 81.), Instituto–Racing Club 0–1 (L. López 74.), Gimnasia La Plata–San Lorenzo 3–1 (Vargas 33., Enría 55. – 11-esbôl, 67., ill. A. Pereyra 43.), Huracán de Tres Arroyos–Newell’s Old Boys 0–2 (Zapata 5., Esnaider 78.), Boca Juniors–Olimpo 3–1 (Palermo 36., 52., Cardozo 80., ill. Galván 37.), Rosario Central–Quilmes 1–0 (Encina 36.), Banfield–Estudiantes La Plata 0–0, Argentinos Juniors–River Plate 3–3 (Fleitas 8., Gandolfi 64. – öngól, Morinigo 85., ill. Salas 16., 29., Farías 57.)

Az élcsoport: 1. Lanús 7 pont (6–2), 2. Estudiantes La Plata 7 (4–1), 3. River Plate 7 (7–5), 4. Rosario Central 7 (3–1), 5. Racing Club 6 (3–1), 6. Gimnasia La Plata 6 (5–5)
Ami a bajnoki versengést illeti, úgy tűnik, a Vélez Sarsfield és az Independiente nagy válságban van, noha egyaránt aranyesélyesként vágott neki az idénynek. Az idén még egyikük sem nyert, sőt a Vélez még gólt sem lőtt, míg a "vörös ördögök" a harmadik fordulóban már ki is kaptak. A két csapat legnagyobb gondja, hogy a gólhelyzeteit rendre elhibázza. A Vélez az idén már a második tizenegyesét nem tudta értékesíteni, a Menotti-legénység pedig négy kapufát lőtt. Nem meglepő, hogy a két társulat jelenleg a 16., illetve a 18. helyen áll.

A hét végén egyébként egy csapásra megváltoztak az erőviszonyok. Egyfelől most már nincs százszázalékos csapat. A Riverben hiába játszott fantasztikusan a sérüléséből felépült Marcelo Salas, a "milliomosok" a szezon során először pontokat vesztettek. Ugyanígy járt az Estudiantes, amely a 17. helyezett Banfielddal döntetlenezett. Ugyanakkor az eddig csak vergődő csapatok közül néhányan feltámadtak. A Boca Martín Palermo vezérletével először győzött, ahogy a Newell’s Old Boys is, amelyben a csereként beálló (egykor az Atlético Madridban és a Juventusban is szereplő) Juan Esnaider is gólt lőtt.

A 38 éves Claudio Caniggia mintha ugyanazt akarná eljátszani, mint néhány hete Romário. Napokkal azután, hogy bejelentette visszavonulását, az Olé nevű argentin napilapnak azt mondta, mégis tovább futballozik. "Csak egy lehetőségként említettem a visszavonulásomat, ám még mindig élvezem a futballt, és természetesen játszani akarok"- mondta Caniggia, aki az Olé szerint angol klubokkal tárgyal.
A Riverről viszont pontosan tudni lehet, kivel tárgyal. Buenos Airesbe ugyanis szinte naponta érkeznek brazil vendégek, hiszen a Corinthians Maxi López elszalasztása után mindenképpen meg akarja szerzeni magának Javier Mascheranót és Lucho Gonzálezt. Csak az olimpiai bajnoki címet szerző gárda középpályásáért, Mascheranóért 15 millió dollárt fizetne a Cor!