Kerékjártó: ismét ezüst

SAL ENDRESAL ENDRE
2005.02.14. 00:24
A 400 vegyes után 200 vegyesen is a második helyen csapott célba New Yorkban Kerékjártó Tamás

Kerékjártó Tamás ismét dobogóra állhatott a rövid pályás Világkupa-sorozat New York-i állomásán, a 400 méter vegyes után 200 méter vegyesen végzett a második helyen (nem mellékesen ismét csak a brazil Pereira tudott elé furakodni). Amint várható volt, a dél-afrikai Ryk Neethling a második "játéknapon" is hozta magát, előbb 50 méter gyorson nyert, majd 200 méter gyorson sem talált legyőzőre. Ô a gyorsúszást fedte le vasárnap, az amerikai Bal pedig a hátúszást, hiszen 50 és 200 méter háton is könnyedén diadalmaskodott.

A hölgyeknél Martina Moravcová, a rövid pálya specialistája két számban is nyerni tudott, 100 méter vegyesen és 100 méter háton. Az utóbbi nem kis meglepetés, hiszen korábban ezen a távon csak a legritkább esetben állt rajtkőre. New York-ban igen, hiszen rutinosan felmérte, a hátúszóklasszisok távollétében övé lehet a futamgyőzelemért járó 1500 dollár. Hát, nem hazavitte!? ---- E ---- &