Leszakadt a címvédő Arsenal

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.11.28. 21:21
Arséne Wenger mondhat akármit, az Arsenal igenis válságban van - másképp nem lehet értelmezni az újabb, ezúttal az igencsak tartalékos Liverpool otthonában elszenvedett kudarcot. A 2-1 azt jelenti, hogy a Chelsea öt ponttal vezeti a Premiershipet.
Mellor (balra) élete elsô élvonalbeli gólja három pontot ér a Liverpoolnak
Ne tagadjuk, a Liverpool középpályája azért a visszatérő Steven Gerrarddal és Xabi Alonsóval alaposan megerősödött, és az is egyre inkább látszik, hogy Rafa Benítez előbb-utóbb valenciai hatékonyságúvá fejleszti a "vörösök" védelmét. A vezető gólt egyébként a két, előbb említett futballista hozta össze, Gerrard pazar passzát a spanyol első érintésből emelte a bal felsőbe. Ha lehet, a második félidő első harmadát felpörgető londoniak még szebb akcióból egyenlítettek: Henry, Pires és Vieira passzolgatott a hazai tizenhatosnál, majd az utóbbi hanyagul átpörgette a labdát Chris Kirkland fölött. A hajrában aztán érkezett a fiatal Neil Mellor, és egy lecsorgó labdát elemi erővel suhintott a hosszúba.
David Moyes, az Everton edzője ha győzelmet nem is, egy pontot és egy csodás 90 perc élményét megkapta századik Premiership-meccsére. Igaz, az öröméhez az is kellett, hogy a Newcastle a számtalan lehetőségéből csak egyet rúgjon be.
Bellamy szerzett vezetést a "szarkáknak", egy villámgyors támadás végén védhetetlenül csavart a rövid felső sarokba. Aztán volt még a meccsen olyan lövés, amely a lécet, egy másik, amely a kapufát találta telibe, az Everton kihagyott egy üres kapus helyzetet, Kluivert próbálkozását a gólvonalról vágták ki a vendégvédők, szóval nem unatkozott a St. James’ Park közönsége. Akkor viszont átkozódhatott, amikor Given trehány módon felállított sorfala mellett Carsley a hálóba tekerte a labdát, kialakítva az 1-1-es végeredményt.

A Tottenham hat, zsinórban elszenvedett vereség után végre győzött - egyben ez volt Martin Jol első sikere a Spurs kispadján. Az első félidő végén Queudrue kiállításával tíz emberre fogyatkozott a Middlesbrough, s rögtön a szünet után góllá érett a Spurs emberelőnye, aztán Kanouté szemfüles találattal biztossá tette a győzelmet.
Tv: a Sport1 hétfőn 19.30-tól sugározza a forduló összefoglalóját.

A televízió volt az úr

Sven-Göran Eriksson, a válogatott szövetségi kapitánya felfedte, a két héttel korábbi, Spanyolország elleni barátságos mérkőzésen a szövetség (FA) televíziós szerződése miatt kénytelen volt pályára küldeni David Beckhamet, noha szívesebben adott volna lehetőséget Shaun Wright-Phillipsnek. "Ennek a meccsnek nem sok értelme volt, mivel nem jött utána világbajnoki selejtező. Az egyetlen haszna az lehetett volna, hogy kipróbálok néhány fiatalt, de nem tehettem, mert a BBC-vel és Sky televízióval olyan szerződést kötöttünk, amelynek értelmében a legnagyobb csillagokat kötelező játszatni, ha egészségesek" - panaszkodott a svéd szakember a Sunday Timesnak. Az anyagi nehézségekkel küzdő FA négy év alatt 300 millió fontot kap a közvetítésekért.

Diouf büntetése

A Bolton Wanderers egy nappal az eset után kétheti fizetésének megfelelő összegre büntette El-Hadji Dioufot, amiért a szombati, Portsmouth elleni bajnokin arcul köpte Arjen de Zeeuw-t.