Bettini: olimpia után Vk-siker

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
Vágólapra másolva!
2004.10.16. 21:11
Címkék
Paolo Bettini nyerte meg a 2004-es országúti kerékpáros Világkupát, miután az idényzáró viadalon, a Giro di Lombardián meg tudta őrizni 13 pontos előnyét nagy riválisával, a szintén olasz Davide Rebellinnel szemben.
Az idén Athénban olimpiai bajnoki címet is nyerő Bettini lett a sportág történetében az első, aki háromszor nyert Világkupát, ugyanakkor érdekesség, hogy az idén úgy diadalmaskodott, hogy egyik futamon sem ő győzött (akárcsak Fondriest 1991-ben).
A szombati Giro di Lombardián sokáig a Quinziato, Flecha, Tiralongo trió tekert az élen (egy ideig Rast és Gutierrez is velük tartott, de ők utóbb leszakadtak), majd a céltól 60 kilométerre már együtt tekert a boly. A hajrában Rebellin néhányadmagával szökést kísérelt meg, szert is tett némi előnyre, de Bettini résen volt, egy lejtőn utolérte az elmenőket, és ezt követően már emberfogással őrizte riválisát. A verseny első helyéért közben persze folytatódott a csata, amelyből Damiano Cunego, az idei Giro d'Italia fiatal nyertese került ki győztesen, aki így pályafutása első Vk-sikerét érte el.
Paolo Bettini a célban boldogan ölelte át Rebellint, majd a következőt nyilatkozta: "Nagyra becsülöm Davidét, a párharcunk végig kifejezetten sportszerű volt. Megpróbált meglépni, de sikerült utolérnem, és megnyernem azt a sorozatot, amely annyira a szívemhez nőtt." Rebellin szavai: "A Világkupát mindig a legerősebb kerékpáros nyeri meg, és most Paolo volt a legerősebb. Megpróbáltam elmenni tőle, de nem sikerült, tiszta szívből gratulálok neki. Közel voltam a győzelemhez, az idén két futamon is diadalmaskodtam, de végül az nyert, aki egyenletesebb teljesítményt nyújtott a tíz viadalon."
Cunego értékelése: "A társaimnak és a csapatvezetőmnek kell köszönetet mondanom ezért a győzelemért, mert ők szinte jobban hittek bennem, mint én saját magamban. Jól éreztem magam, és nyertem is, bár a hajrában nagyon sokat kockáztattam. Elégedett vagyok az idényemmel." ---- 9 ---- M
Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: Fluminense–Chelsea elődöntő a klub-vb-n

Minden más foci
6 órája

Három meccs van hátra a klub-vb-ből; Babos Tímea újra a győztes úton

E-újság
6 órája

Vöri – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
7 órája

A spanyol válogatott hat gólt vágva továbbjutott a női Európa-bajnokságon; az olaszok csak ikszeltek

Minden más foci
7 órája

Sikeres volt Jamal Musiala műtétje, kedden megkezdi a rehabilitációt

Német labdarúgás
7 órája

Dimitrov kétszettes előnyben feladta a meccset, Sinner játszmagyőzelem nélkül jutott tovább

Tenisz
8 órája

Röplabda: fölényesen verték a koszovóiakat az U16-os lányok az Eb-n

Utánpótlássport
8 órája

Hosszabbított kapusával a Barcelona; német válogatott támadót figyel a Bayern – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik