Jöhet a klasszisok háborúja

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2004.10.15. 21:48
Talán az athéni olimpia hozta meg kedvét a klasszikus triatlon legjobbjainak, a 28. hawaii Ironman-világbajnokságra ugyanis minden idők legerősebb mezőnye gyűlt össze.
A férfiaknál az elmúlt tíz esztendő győztesei közül csak a már régen visszavonult ausztrál Greg Welch és a hatszoros bajnok, immár versenyszervezőként tevékenykedő Mark Allen nem áll rajthoz, a kanadai Reid, az amerikai DeBoom, a belga Van Lierde és a német Hellriegel ellenben indul. Korántsem biztos, hogy négyük között dől el majd az első hely sorsa, a legendás viadalra ugyanis bejelentkezett az olimpiai táv korábbi egyeduralkodója, a négyszeres világbajnok brit Simon Lessing és a rövid táv után már a hosszabbakon is jeleskedő - mellesleg ugyancsak olimpiai távú vb-aranyérmes - Chris McCormack is. A sor ezzel még nem teljes, az új-zélandi Brown, a német Zäck és Stadler, a svájci Mauch, a cseh Vabrousek vagy az amerikai Widoff ugyancsak ott lehet a végelszámolásnál.Bízunk benne, hogy ott lesz Kropkó Péter is, a miskolci vasember 1988-ban indult először a földgolyó túloldalán megrendezett versenyen, s azóta többször is színpadra szólították a zárópartin, ahol a legjobb 15-15 versenyző kap díjat. Hasonló eredménnyel az idén 41 esztendős Kropkó ezúttal is kiegyezne, rutinja sokat segíthet abban, hogy tervét valóra váltsa.Ebben az évben a hölgyekre is érdemes lesz kiemelt figyelmet fordítani, a kétszeres duatlon-világbajnoknő, Csomor Erika ugyanis bemutatkozik a sportág legnagyobb hagyományokkal bíró viadalán. A Budaörsi TK sportolója már két hosszú távú versenyt teljesített, tavaly a rothi futamon ezüstérmes lett, ebben az évben Klagenfurtban győzött - ragyogó ajánlólevél Hawaii előtt. Persze, a paradicsomi szigeten pokoli hőséggel kell számolni a lávasivatagon átvezető úton, a 180 kilométeres kerekezés és a maratoni futás mindenkit alaposan megkínoz. Emellett a nők mezőnye is erősebb a megszokottnál, visszatér a négyszeres győztes svájci Badmann, indul a kanadai Bowden és Fuhr, mi több, még az 1995-ös győztes amerikai Karen Smyers is, a legutóbbi bajnokok közül csak a nyolcszor diadalmaskodó Paula Newby-Fraser hiányzik majd. Csomorral együtt debütál a kétszeres Európa-bajnok belga Kathleen Smet és a kerékpárosidőfutam-világbajnok svájci Karin Thürig is…A viadal magyar idő szerint szombat este 19 órakor rajtol, az eseményeket a www.ironmanlive.com internetes címen kísérhetik figyelemmel.