Szezonzáró Miskolcon

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2004.09.17. 21:31
A motokrosszosok elérkeztek a szezonzáráshoz: a hét végén Miskolcon a 125-ös és a 250-es ob csatározásai is véget érnek. A két kategória közül a negyedliterben lesznek nagyobb izgalmak, hiszen a bajnoki trófeára matematikailag még Darók, Krichfalusy, Czuni és Grillmayer is esélyes. Az utolsó, hatodik futam előtt a kawás Grillmayernek 206 pontja van, Czuni 25, Krichfalusy 35, Darók 43 ponttal van lemaradva tőle. A 125-ben a 19 éves Borka János (Kawasaki) már megvédte a tavalyi bajnoki címét. Everts nyolcadszor nyert

A 32 éves Stefan Everts 1991 óta nyolcadszor, 2001 óta zsinórban negyedszer lett motokrossz-világbajnok.

Ír Nagydíj, az MX1 és az MX2 vb 15. futama, Bally-Kelly
MX1. 1. verseny: 1. Pichon (francia, Honda), 2. Everts (belga, Yamaha), 3. Coppins (új-zélandi, Honda). 2. verseny: 1. Everts, 2. Pichon, 3. T. Leok (észt, Suzuki). Az élcsoport: 1. Everts 666 pont (már világbajnok), 2. Pichon 573, 3. Coppins 519. MX2. 1. verseny: 1. Townley (új-zélandi, KTM), 2. Rattray (dél-afrikai, KTM), 3. Cairoli (olasz, Yamaha). 2. verseny: 1. Townley, 2. A. Leok (észt, KTM), 3. De Reuver (holland, KTM). Az élcsoport: 1. Townley 572 (már világbajnok), 2. Rattray 464, 3. Cairoli 409

Bolgár Nagydíj, az MX3 vb 6. (utolsó) futama, Szevlievo
1. verseny: 1. Bricca (olasz, Honda), 2. Demaria (francia, KTM), 3. Beggi (olasz, Honda). 2. verseny: 1. Demaria, 2. Bricca, 3. Breugelmans (belga, KTM). A végeredmény: 1. Demaria 256 pont, 2. Beggi 235, 3. Bricca 207, …12. Németh Kornél (KTM) 84

Carmichael veretlenül első

A 25 éves Ricky Carmichael, akárcsak 2002-ben, hibátlanul, mind a 24 versenyt megnyerve lett amerikai bajnok. Egy csúcsának azonban kénytelen volt búcsút mondani: a 19 éves James Stewart - jövő évi nagy ellenfele a 250-ben - megdöntötte a 26 GP-győzelmes rekordját, neki már 28 van.

A 250-es amerikai bajnokság végeredménye: 1. Carmichael (amerikai, Honda) 600, 2. Reed (ausztrál, Yamaha) 476, 3. Windham (amerikai, Honda) 444
A 125-ös amerikai bajnokság végeredménye: 1. Stewart (amerikai, Kawasaki) 575, 2. Hepler (amerikai, Suzuki) 396, 3. Brown (amerikai, Yamaha) 368