Románia: hajrábeli büntető segített a Nationalon

CSINTA CSINTACSINTA CSINTA
2004.09.12. 22:41
Kis híján folytatta eddigi, némiképp váratlan sikersorozatát a CFR Cluj Craiován. A kolozsvári újonc kétgólos előnnyel fordult, ám túl korán hitte befejezettnek a történetet, s így a belső gondok által gyötört Universitatea az utolsó percben fordított. A Rapid viszont biztosan hozta a hazai három pontot, s ezzel egészen addig a táblázat élére telepedett, amíg a vasárnap késő esti bukaresti derbin a National Caramarin 80. percben értékesített 11-esével le nem győzte a Dinamót - egyúttal alighanem útilaput kötve Andone edző talpa alá. A Steaua is rúghatott egy büntetőt a pitesti-i meccs legvégén, ám Dica - aki éppen az Argesből került a fővárosiakhoz - hibázott, vagyis maradt a 2-2.6. forduló: Apulum-Bacau 0-0, Farul Constanta-Poli Iasi 2-1, Otelul Galati-Sportul Studentesc 1-0, Rapid Bucuresti-Brasov 2-0, U. Craiova-Cluj 3-2, Arges-Steaua 2-2, Gloria-Poli-AEK 0-0, Dinamo Bucuresti-National Bucuresti 0-1Az élcsoport: 1. National 15 pont, 2. Rapid 13, 3. Farul 11 (7-3), 4. Bacau 11 (5-3)