Vörös Zsuzsanna ismét érmet szerzett

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2004.09.11. 21:23
Két hete még Athénban versenyeztek a világ legjobb női öttusázói, szombaton pedig már Darmastadtban volt jelenésük. Az olimpia közelsége ellenére mindenki ott volt, aki egész éves szereplése alapján jogot szerzett a fináléban való szereplésre, így az athéni dobogósok, Vörös Zsuzsanna, Jelena Rublevska és Georgina Harland is.
Vörös Zsuzsanna folytatja idei jó sorozatát: ezúttal is egy nagy nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Akárcsak a görög fővárosban, ezúttal is a magyar, a lett és a brit lobogót húzták fel az eredményhirdetéskor, de most más elosztásban: Rublevska megtartotta ezüstérmét, Vörös harmadik lett, és a brit Kate Allenby futott be elsőként.
Újdonsült olimpiai bajnoknőnk ezúttal nem kezdett olyan jól, mint Athénban, a lövészetben hat körrel elmaradt ottani eredményétől. Jól vívott, majd az úszásban második lett Füri Csilla mögött. A vizestusa egyébként teljes magyar sikerrel zárult, mert a fiatal Szatmári Adrienn állhatott a dobogó harmadik fokára.
A lovaglás ezúttal is többek sorsát megkeserítette, és köztük volt két magyar, Füri és Szatmári is. Szerencsére Vörös jól teljesített, lova három akadályt vert, ezzel tartotta harmadik helyét. A záró futás előtt a dobogós hely biztosnak tűnt, és az is, hogy ezúttal nem a tetejére, hanem a harmadik fokára fog állni, ugyanis előtte nagyon jó futók rajtoltak: Allenby 26, Rublevska pedig 11 másodperccel előtte vágott neki a háromezer méternek.
Háromszoros világbajnoknőnk futásán nem érződött, hogy az olimpia óta nem az edzések töltötték ki mindennapjait, a táv egyes szakaszain még az előrelépésre is volt reménye - de Rublevska megtartotta pozícióját.
Érdekesség, hogy a verseny tavalyi győztese, az olimpiai bronzérmes Harland olyan gyengén lőtt (165 kör) és vívott (712 pont), hogy két szám után az utolsó előtti helyen állt, ám remek lovaglásának és győztes futásának köszönhetően feljött a nyolcadik helyre.
"Bevallom, az olimpia és az azt követő ünneplések után nehéz volt újból versenyezni, de az is igaz, hogy rosszabbra számítottam. A lövészetemnek nagyon nem örülök, az utolsó sorozatom nem sikerült jól, és a vívás második fele sem, akkorra elfáradtam. Az viszont meglepett, hogy a két fizikai szám ilyen jól ment.
A lovaglásban sajnos három akadályt vertünk a lovammal, és ebből kettő az én hibám. Összességében nagyon örülök az eredménynek" - mondta Vörös, aki páratlan sorozatot tudhat maga mögött, az idén egyetlen verseny kivételével mindig érmet szerzett.

Világkupa-döntő, Darmstadt
Nők (29 induló): 1. Kate Allenby (brit) 5500 pont, 2. Jelena Rublevska (lett) 5424, 3. Vörös Zsuzsanna (magyar) 5392 (lövészet: 176 kör/1048 pont, vívás: 904 pont, úszás: 2:15.3/1300 pont, lovaglás: 1100 pont, futás:11:10.3/1040 pont), 4. Muratova (orosz) 5332, 5. Boenisz (lengyel) 5316, 6. Partics (görög) 5296, …25. Szatmári Adrienn (magyar) 4772 (156/808, 872, 2:15.6/1296, 840, 11:31/956), 26. Füri Csilla (magyar) 4764 (167/940, 808, 2:15.00/1300, 728, 11:22.7/988)