Történelmi helyszínen a Vk

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2004.08.06. 22:45
Szombaton Spanyolországban rendezik meg az országúti Világkupa-sorozat idei hetedik futamát, a Clasica San Sebastiant.
A legendás viadal szervezői ragaszkodnak a hagyományokhoz, a verseny útvonala ezúttal is a Guipuzkoa nevű baszk régióban halad, s néhány kemény emelkedővel nehezíti meg a résztvevők dolgát. Ezek közül is kiemelkedik az első kategóriás Jaizkibel, amely 36 kilométerrel a befutó előtt magasodik. A győzelemre pályázók közül elsősorban a Világkupa-címvédő olasz Paolo Bettinit, a pontversenyben jelenleg élen álló, ugyancsak olasz Davide Rebellint, illetve a vb-címvédő Igor Astarloát tartják esélyesnek, de számolni kell az olasz Danilo Di Lucával és a Tour de France után sem lazsáló német Jan Ullrichhal. A T-Mobile csapatkapitánya az athéni olimpiára készül, amelyen mindkét számban éremmel akarja kárpótolni magát pályafutásának leggyengébb Tour-eredménye után (Ullrich 1997-ben győzött, emellett ötször volt második a Francia körversenyen, ám ezúttal "csak" a negyedik helyen zárt).Roppant erős mezőny lesz ott a rajtnál, a felsoroltakon kívül nyeregbe száll többek között González, Cancellara, Virenque, Frigo, Flecha, Cioni, Merckx, Casagrande, Camenzind, Cunego, Karpets, Freire, Dekker, Leipheimer, Rasmussen, Heras, Azevedo, Basso, Tonkov, Jeker, Möller és Brochard is.Mellesleg San Sebastian a magyar kerékpársport számára is történelmi jelentőségű helyszín: 1997-ben Bodrogi László ezüstérmet szerzett itt az U23-asok egyéni időfutamversenyében, ez volt a sportág első magyar világbajnoki érme. Tv: Eurosport, 16.00 (élő). ---- A ---- 2