Mehlmann Ibolya (fehérben) a franciák elleni mérkôzés után rosszul lett, és kórházba kellett szállítani (Fotó: Mirkó István)
Mehlmann Ibolya (fehérben) a franciák elleni mérkôzés után rosszul lett, és kórházba kellett szállítani (Fotó: Mirkó István)
A nap legfontosabb hírét dr. Tállay András csapatorvostól kaptuk: "Mehlmann Ibolyát péntekre virradóan a Sportkórházba kellett szállítani, mert lázzal, hányingerrel járó gyomorfertőzéssel bajlódott. Azonnal infúziót kapott, és ettől jobban lett. Várhatóan szombaton kiengedik a kórházból, és az athéni utazás előtti hétvégét a családjával töltheti. Ugyanez mondható Kindl Gabrielláról is, akinek pénteken délután hasonló tünetek miatt kellett kórházba vonulnia." A két nap alatt - szerdán és csütörtökön - játszott két mérkőzésen három pontot szerzett Magyarország női együttese a világbajnok Franciaország ellen. Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai és vb-ezüstérmes tanítványai a szerdai veszprémi és a csütörtöki, a Papp László Sportarénában megrendezett tesztmérkőzésen főleg azzal hívták fel magukra a figyelmet, hogy hullámzó, visszafogott teljesítményüket - megjegyzendő: augusztus végén Athénban kell csúcsformában lenniük! - fantasztikus, sőt olykor fanatikus akarással, küzdeni tudással ellensúlyozták.
Ráadásul ezen erényeiket mindkét találkozón a hajrában csillogtatták, s ennek köszönhetően Veszprémben ötgólos hátrányból egyenlítettek (31-31), majd a fővárosban is helyén volt a szívük és az eszük a végjátékban (33-32), amikor pedig kísértett Zágráb. A horvát fővárosban a vb-döntő végén a franciák felzárkóztak, egyenlítettek, majd a hosszabbításban győztek. A két csapat utóbbi két csatájában úgy tűnt, ezt a lelki megrázkódtatást kiheverték Radulovicsék. A Dunaferr világklasszis jobbátlövőjénél maradva, az is újra bebizonyosodott: a Radulovics nélküli magyar válogatottat aligha emlegethetné a világ Athén egyik nagy esélyeseként. (Erre viszont ő azt mondja: "Társaim segítsége nélkül semmire se mennék, a kézilabda csapatsport, amit csak egymást segítve tudunk sikeresen játszani.") Az újvárosi csillag Veszprémben visszafogottabban kézilabdázott, majd a fővárosban megrendezett második találkozón mind akciógóljaival, mind hétméteresből lőtt találataival szinte őrületbe kergette Dudziakot, a világ egyik legjobb kapusát. Mellette Görbicz egy-egy megmozdulása érdemelt figyelmet, illetve Kulcsárnak, Lovásznak, Ferlingnek és a győztes gólt szerző Kirsnernek akadtak jó percei. A kapusokkal is csak részben lehettünk elégedettek, mert mind Pálinger, mind Sirina játékában hullámvölgyek követték a bravúrokat. A nagy kérdés: milyen benyomást tett Mocsai Lajosra Kindl és Tóth, hiszen a mesternek szombaton döntenie kell, melyikük ülhet fel 15. játékosként az athéni gépre. A kapitány véleményét persze nyilván sok más tapasztalat is befolyásolja, amelyhez adalék lehetett a két lány szerdai és csütörtöki teljesítménye. A franciák elleni csatákban feltűnt, hogy az első sor tagjai, illetve a támadásban pályán levők ezúttal többet tudtak hozzátenni az együttes sikeréhez, mint a csereként beállók, valamint az úgynevezett védekezőspecialisták. A gyorsfénykép persze legfeljebb a kereten belüli pillanatnyi helyzetet tükrözheti, amely nyilván változik, s remélhetőleg kedvezően alakul az olimpiai rajtig. Legjobbjaink addig is gyakorolnak, majd Athénban augusztus 12-én a spanyolok ellen tartják a főpróbát. Az első csoportmérkőzésüket 15-én Kínával játsszák. A világbajnok franciák mestere, Olivier Krumbholz azt emelte ki, hogy roppant hasznos volt Pecqueux és Jacques-Szabó vezérelte együttesének a magyarok elleni két találkozó. "Kiderült ugyanis, hogy a védekezésünket sokkal erőszakosabbá, hatékonyabbá kell tennünk - mondta a franciák kapitánya. - A második mérkőzésen kapusunk is több nehézséggel küzdött, mint Veszprémben. Támadásban több biztató jelet láttam, de ezzel sem lehettem száz százalékig elégedett. Átlövőinktől többet vártam, és a budapesti találkozón hiányzott Jacques-Szabó. Az athéni rajtig főleg a védekezésünket kell csiszolnunk." A mester a budapesti találkozó után kihirdette athéni keretét, amelyből két metzit - Ludwigot és Van Parys-t - hagyott ki.
A francia olimpiai keret Kapusok: Dudziak (Nimes), Nicolas (Viborg). Mezőnyjátékosok: Candier (Metz), Vogein (Metz), Lejeune (Viborg), Delerce (Besancon), Jacques-Szabó (Metz), Myaro (Kolding), Pecqueux (Besancon), Herbrecht (Besancon), Cano (Slagelse), Wendling (Metz), Korfanty (MIOS), Guehl (Dijon), Tervel (Besancon)