Cukahara Micuo bizakodó

L. Á.L. Á.
Vágólapra másolva!
2004.08.06. 21:01
Címkék
Megérkezett az athéni olimpiai faluba a japán férfi tornászválogatott, amely ezt megelőzően egy hetet Stuttgartban tréningezett.
A tavalyi anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon csapatban bronzérmet szerző egység nagy reményekkel vág neki az ötkarikás küzdelmeknek, s a gárda sikerének egyik záloga a Japán Tornaszövetség elnöke, egyben a csapat edzője, az ötszörös olimpiai bajnok Cukahara Micuo lehet.
"Hogy mit jósolok? A csapatnak aranyérmet, a fiamnak, Naojának egy negyedik helyet az egyéni összetettben" - mondta Cukahara, akinek igazán ütős csapata van. A tavalyi világbajnokságon a csapatbronz mellé Kaszima Takehiro lólengésben és nyújtón két aranyérmet szerzett, és sokat számít, hogy Cukahara Naoja és Tomita Hirojuki neve sem ismeretlen a szakmában.
Ha a japán együttes győztes lenne Athénban, a 1976-os olimpia óta először szereznének aranyérmet a csapatküzdelmek során. Érdekesség, hogy a montreali játékok sikerének részese volt a szövetség elnöke, Cukahara Micuo is.
Legfrissebb hírek

Bondár megnyerte az első selejtezőjét Eastbourne-ben

Tenisz
11 perce

Tovább tart Zverev Medvegyev-átka

Kosárlabda
20 perce

Kosárlabda: sosem az eredményeket hajszolják a Csata DSE-ben

Utánpótlássport
36 perce

A franciák kiütötték Svájcot – női kosár Eb-n nem volt nagyobb különbségű győzelem ebben az évszázadban

Kosárlabda
37 perce

Fábián Sára és Péni István is remekelt a sportlövő Eb-válogatón

Egyéb egyéni
56 perce

A futballpálya az én vidámparkom – Estevao

Klub-vb
59 perce

Olvasóink ismét ollózós gólt választottak, a Honvéd-támadó találatát látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
1 órája

Udvardy Panna ITF-tenisztornát nyert Franciaországban

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik