Éppen húsz évvel ezelőtt, 1984-ben szerepelt először nemzetközi felnőttvilágversenyen. Tizenöt esztendős volt akkor. Aztán 1986-ban megszerezte első felnőtt Európa-bajnoki címét (azóta már kilencnél jár), és 1988-ban Szöulban asztalhoz állhatott a sportág első olimpiáján. Bátorfi Csilla merthogy róla van szó két évtizede folyamatosan ott van a világ élvonalában, néhány hét múlva pedig a magyar küldöttség csúcstartójaként immár az ötödik olimpiáján vehet részt.
A helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
– Azt nem állítom, hogy folyamatosan erre gondolok, de, ha eszembe jut, büszkeség tölt el – mondta a Sydneyben Tóth Krisztinával az oldalán párosban negyedik helyet szerzett Bátorfi. – Elsősorban azért, mert úgy juthattam ki öt olimpiára, hogy mindannyiszor a világranglistáról kvalifikáltam magam, ami azt jelenti, hogy Szöul óta folyamatosan ott vagyok a világ legjobbjai között. Aki egy kicsit is jártas az asztaliteniszben, az tudja, hogy ez milyen nagy dolog.
Az ilyesfajta koncentráció Athénban is jól jöhet Bátorfinak
– Pláne, hogy még most is a pontszerzésre esélyesek között emlegetik a Bátorfi, Tóth párost… – Igen, én is úgy érzem, hogy ebben a számban lehet keresnivalónk. Persze sok függ a sorsolástól, de úgy gondolom, hogy a dél-amerikai túránkon nyújtott játékunk alapján bizakodóak lehetünk. Nem azt tartom a legfontosabbnak, hogy megnyertük a chilei és a brazil nemzetközi bajnokságot, hiszen a legjobb ázsiaiak hiányoztak a mezőnyből, inkább az a lényeg, hogy mind inkább összecsiszolódott a játékunk, és bizony az önbizalmunknak sem ártott ez a két sikeres torna. Aztán az elmúlt hetekben pihentünk egy kicsit, hétfőtől pedig már teljes gőzzel készülünk Athénra. – Mennyi ideig nem fogott ütőt a kezébe? – Két hétig. – Nem hiányzott? – Á, dehogy. Olyan régen csinálom már, hogy több hónapnyi kihagyásra lenne szükségem ahhoz, hogy hiányozzon a játék. – Hogy telt a szabadság? – Nagyon jól, köszönöm. A Garda-tónál voltam. Úgy hallottam, idehaza az utóbbi időben nem volt igazán jó az időjárás, arrafelé viszont nem volt ilyen gond, sőt lehetett napozni is. – Amúgy a városnézős vagy a napon fekvős szabadságot kedveli jobban? – Általában vegyítem a kettőt, így volt ez most is. Délelőttönként sétálgattam a városban, vásároltam, ittam egy jó kapucsínót, délután pedig kifeküdtem egy kicsit a napra, és olvastam. Nagyon élveztem, csak rövid volt, de hát a szabadságok általában ilyenek. – Mikor utazik Athénba? – Augusztus kilencedikéig itthon készülünk, tizedikén utazunk. Az asztalitenisz-versenyek tizennegyedikén kezdődnek, így előtte lesz néhány napom, hogy "beüssem" a termet. Legalábbis remélem, hogy edzhetünk a Galaci Sportcsarnokban, ugyanis nekem a magasra feldobott szerváim miatt mindig nagyon fontos, hogy megismerjem a körülményeket. – Januárban már versenyzett az olimpiai csarnokban. Akkor elégedett volt? – Igen. Emlékeim szerint minden rendben volt, s bár napról napra aggasztó híreket lehet hallani Athénból, remélem, hogy augusztusban sem lesz semmi gond.