Peru megint álmosan kezdett

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.07.13. 20:53
Az A-csoport két utolsó mérkőzése számos kérdést eldöntött. Azzal, hogy Peru Kolumbiával, Bolívia pedig Venezuelával döntetlent játszott, nemcsak a két előbbi együttes továbbjutása lett bizonyos, hanem például az is, hogy a B jelű kvartettből az Argentína, Mexikó, Uruguay hármas minden tagja ott lesz a legjobb nyolc között.
Az NSO ajánlja:

A Copa América eredményei, a csoportok állása, a menetrend, játékoskeretek: Copa América 2004

A Copa América korábbi győztesei, a döntők eredménye

A bolíviaiak viszont konstatálhatták: drukkolniuk kell, hogy Costa Rica és Chile szerdán 0–0-ra vagy 1–1-re végezzen egymással. Hiába, ilyen érdekes a helyzet ott, ahol a két legjobb harmadik helyezett is továbbmegy.
A peruiak úgy futottak neki a saját hétfői összecsapásuknak, hogy tudták, már páholyban vannak, mivel Bolívia képtelen volt nyerni (alighanem dél-amerikai specialitás, hogy az utolsó forduló találkozóit nem egy időben kezdik). Azért volt pár kellemetlen percük, ugyanis a második félidő elején – ugyanúgy, mint a nyitó meccsükön – kétgólos hátrányba kerültek.
Az állapot nem tartott sokáig, mert jött Nolberto Solano, és betekert egy szabadrúgást. Ez volt az első gól, amit a címvédő kolumbiaiak 1999 óta kaptak a Copán – nyolc összecsapáson át maradt érintetlen a hálójuk! Aztán az angol Aston Villa légiósa külsővel remekül emelt Andrés Mendozához, aki lefejelte a labdát Flávio Maestrinek, és máris 2–2 állt az eredményjelzőn. Solano közel járt a győztes találathoz is, ám veszélyes lövését Juan Carlos Henao ujjheggyel a kapu fölé tolta.
Előzőleg, a Venezuela–Bolívia ütközeten talán a torna két leggyengébb formában lévő csapata esett egymásnak, ehhez képest kifejezetten látványos, jó iramú 90 percet láthattak a nézők. Érthető, hiszen tét volt bőven: a három pont megszerzésével mindkét félnek jó esélye lett volna a továbbjutásra. Emellett a venezuelaiakat az is motiválhatta, hogy 37 év után ismét győzelemnek örülhessenek a Copa Américán, de erre a nem mindennapi sikerre egy darabig még várniuk kell.

A hazai pályán küzdô peruiak így ünnepelték, hogy Bolívia után Kolumbia ellen is pontot tudtak menteni kétgólos hátrányt követôen
Pedig a vb-selejtezőkön tavasszal brillírozó társulat pompásan kezdett. Ruberth Moran az első félóra végén lecsapott egy labdára, amely kipattant a bolíviai kapusról, Leonardo Fernandezről, és hat méterről a hálóba passzolt. Gonzalo Galindo azonban kisvártatva válaszolt egy ravasz, lapos lövéssel, és attól fogva már csak a helyzetek és kapufák váltogatták egymást az utolsó sípszóig.

Tv: A Sport1 szerdán 13.45-től a Peru–Kolumbia, 15.45-től a Mexikó– Ecuador, 21.30-tól az Argentína-Uruguay mérkőzést sugározza, majd csütörtökre virradóra 00.15-től a Costa Rica–Chile, illetve 02.30-tól a Brazília–Paraguay találkozót élőben közvetíti ---- E ---- &