"Csodálatos Monaco" hirdeti a LÉquipe francia sportnapilap címoldala, mondhatni már-már a szokásoknak megfelelően.
Fernando Morientes vezeti a Bajnokok Ligája góllövôlistáját
Fernando Morientes vezeti a Bajnokok Ligája góllövôlistáját
"Az 1993-as Marseille nyomdokain" – teszi hozzá a magáét az AFP francia hírügynökség, felidézve az OM tizenegy évvel ezelőtti Bajnokok Ligája-diadalát, megemlítve, hogy egy bizonyos Didier Deschamps volt akkoriban a kék-fehérek csapatkapitánya. Természetesen maga Deschamps, akit azóta az idő a Monaco vezetőedzői székébe repített, igyekszik csitítani, "még csak az út felén vagyunk túl" – mondta például, és emlékeztetett arra, hogy a kétgólos előny könnyű elillanására éppen az előző kör Monaco–Real Madrid párbaja szolgáltatott példát. Szóval megfontolt hangok is hallatszanak, bár tagadhatatlan, Monaco ezekben a napokban nem azoktól hangos. "Egy lépésre vagyunk nagy álmunk megvalósításától. Szuper az eredmény, nagy reményekkel utazunk a Stamford Bridge-re – mondta például a fentebb már idézett Deschamps, akit nem lepett meg csapata helytállása Zikosz 53. percbeli kiállítása után. – Nagyszerűen működtek támadóösztöneink, és még tíz emberrel játszva is biztos voltam a védőjátékunk hatékonyságában.
A pályán nem látszott a létszámkülönbség." A kiállítás lélektani hatásait elemezgette Patrice Evra, a piros-fehérek fiatal védője is: "A kiállítással általában együttjárónak tartják a csapat meggyengülését is, és hajlamosak elfeledni, hogy a pályán maradók extra erőfeszítései a közös munkát akár hatékonyabbá is tehetik, mint amilyen teljes létszám mellett volt." Régi barátja, a Chelsea védelmét dirigáló Marcel Desailly egy esélyt még "kért", és való igaz, a minden bizonnyal csurig megtelő Stamford Bridge-en bármi megtörténhet. De ez még odébb van. A brit média egyelőre a váratlan kudarc okait boncolgatja, és nem kellett sokáig keresgélnie, hogy megtalálja a felelőst Claudio Ranieri menedzser személyében. A mértékadó BBC honlapján "Claudio Ranieri életének legborzasztóbb 24 órája" címmel olvasható kronologikus elemzés a Marcában kedden megjelent "Abramovics-gyalázó" Ranieri-interjúról, a klubtulaj Monte-Carlóban horgonyzó jachtjára megszégyenítő módon odarendelt vezetőedzőről, ügynöke ezt követő kínos, mentegetőző kommünikéjéről, valamint a jó cseréiről híres olasz tréner ezúttal balul elsült frissítéseiről. "Hibáztam, elviszem a balhét – állt ki a sajtó elé a szakember. – Valószínűleg néhány játékosomat összezavarták a cserék, de hát annyira akartam nyerni, Hasselbainket is azért küldtem be, hogy gólt rúgjon. Az utolsó negyedórára kicsúszott a lábunk alól a talaj. Nagyon csalódott vagyok. Eddig is tudtuk, hogy nehéz lesz, mit mondhatnék a most kialakult helyzetről?" Mint mondta, továbbra is hisz a csapatában, de húsz százaléknál több esélyt nem lát a továbbjutásra.
Szavazás
---- Eltiltásra számíthat Marcel Desailly, a Chelsea védője azt követően, hogy az UEFA a televíziós felvételek alapján eljárást indított ellene Fernando Morientes arcba könyöklése miatt (Urs Meier játékvezető és segítői nem észlelték az esetet a keddi találkozón). "Írjanak, amit akarnak, én csak a futballal foglalkozom" – mondta az őt az esetről faggató brit újságíróknak a francia válogatottsági rekorder. Roberto Carlos, a Real Madrid játékosa néhány hónapja két meccsre szóló eltiltást kapott hasonló esetben. ---- Szokatlan bravúrt vitt véghez a Monaco azzal, hogy több mint fél órán keresztül emberhátrányban játszva rúgott két gólt a Chelsea-nek, és nyerte meg ezzel az összecsapást. Az alábbi összeállításunkban azt vizsgáltuk meg, hogy a legalább 30 percen keresztül 11-nél kevesebb emberrel játszó együttesek mire mentek riválisukkal. Némiképp meglepő módon az emberhátrányban lévő csapatoknál csak kevés (4) esetben következett be összeomlás, sőt, négynek sikerült kiharcolnia a győzelmet is. A Monacóhoz hasonlóan a Milan (az FC Bruges ellen) és az Anderlecht (Celtic) is úgy nyert, hogy tíz emberrel szerezte meg a győztes gólt, míg a Besiktasnak (Chelsea) sikerült megőriznie a kétgólos előnyét.