Borka duplája, Németh peche

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2004.04.12. 22:10
A gyáli idénynyitó után új pályát avatott fel a mezőny: a máriahalmi hegyoldalban először tartottak országos bajnoki futamot.
Borka János ezúttal is remekelt
A 125 köbcentis mezőnyből a 34 éves Kamrás Károly, valamint a 28 éves Tóth Ádám az első idei érmének örülhetett. Soóky Zsolt úgy lett második, hogy a két és fél hete megműtött válla még nem jött rendbe teljesen, de rajta kívül Hujber Péter is betegen, 38 fokos lázzal állhatott fel a dobogóra. Borka Jánosnak is voltak gondjai a hét vége előtt mind a motorjával, mind a térdével, ám újfent bebizonyította, hogy magasan kimagaslik a jelenlegi 125-ös mezőnyből. Mindkét versenyen a hatodik körben kezdte meg a lekörözéseket, és a második helyezett is fél kört kapott tőle.
A 250-es Kawasaki-kupa első versenyében Németh már jó 10 másodperccel vezetett Grillma-
yer előtt, amikor a harmadik körben lassulni kezdett a motorja. Egy gyors szerviz után visszaállt ugyan a versenybe, de már semmi esélye sem volt a győzelemre. Ráadásul mivel nem a szerelődepóban dolgoztak a motorján, kizárták a futamból. Végül Grillmayer a szezonbeli első diadalát aratta. A második felvonásban Némethnek már tökéletesen működött a KTM-je és ennek eredményeként a végén majdnem egy percet vert a második Grillmayerra. ---- M ---- 1