Elmarad a londoni triplaeső

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
Vágólapra másolva!
2004.04.03. 22:00
Címkék
A Manchester United gondoskodott arról, hogy a saját, valamint a Blackburn Rovers triplázása is unikum maradjon a szigetországban. Az MU az FA-kupa elődöntőjében 10-ra legyőzte az Arsenalt, amely így az idén nem tudja egyszerre megnyerni a bajnokságot, a kupát és a BL-t (erre eddig csak a Manchester volt képes, még 1999-ben), illetve nem tudja sorozatban harmadszor elhódítani az FA-kupát, mint tette azt 1884 és 1886 között a Blackburn.
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Paul Scholes (balra) góljának köszönhetôen a Manchester United jutott be az FA-kupa döntôjébe
Pedig az első fél órában látottak mindent ígértek, csak azt nem, hogy az Arsenal kénytelen lemondani a kétszeres triplázásról alkotott elképzeléseiről. Ezen időszakban a "vörös ördögök" Giggs Lehmann kezében elhaló lövésén kívül érdemlegeset nem tudtak felmutatni a támadójátékban, miközben az "ágyúsok" többször is megszerezhették volna a vezetést. Érezhető volt, hogy az MU nagyon nehezen tudja pótolni a térdsérüléssel kidőlő Van Nistelrooyt (a hollandot pótló Solskjaer mozgásán még érződött a hosszú kényszerpihenő), míg Arséne Wenger, az Arsenal menedzsere a BL-re való tekintettel az elején nyugodtan a kispadon hagyhatta Henryt, mert Bergkamp egy-egy meccs erejéig bármikor képes lehet a csodára.
Birminghamben például már a harmadik percben megtehette volna ezt, hiszen egyedül roboghatott Carroll kapuja felé, csakhogy a hálóőr mentett. A kipattanó labdát a holland szinte egyből ráemelte, akkor meg a gólvonalon álló Brown tisztázott fejjel. A hatalmas rohamnak azonban még nem volt vége! Az esetet követő szöglet után Edu 16 méterről remek mozdulattal emelt – a lécre, a lepattanónál Touré eszmélt a leggyorsabban, azonban bólintását az időközben előkerülő Carroll fölé paskolta.
Az újabb Bergkamp-villanás újabb ziccert (és rontást) hozott. A 25. percben a holland a jobb oldalon jutott el a beadásig, pontosan Pires fejére rajzolta a labdát, a francia azonban hét méterről a léc fölé fejelt. A Manchesternek viszont egy helyzet is elég volt a vezetés megszerzéséhez! A 32. percben Gary Neville a jobb oldalon Pires mellől zseniális labdát tett a bemozduló Giggs elé, a walesi a rosszabbik (esetében a jobb) lábával visszagurított Scholes elé, ő pedig egyből a kapu bal oldalába továbbított.
Az apró "közjáték" túlságosan nem zavarta meg a bajnoki éllovast, amely néhány helyzetecske után, a félidő végén újabb egyenlítési alkalmat tékozolt el. Pires ívelt előre szabadrúgásból, bent a tumultusban Vieira és Roy Keane szinte egyszerre ért a labdához (a manchesteri utóbb), amely végül a jobb kapufán csattant. ---- A ---- A
Legfrissebb hírek

„Olyan nehéz időszakot éltem meg, amibe sokan belerokkantak volna” – Fábián Bettina a vb-bronzérem után

Vizes vb 2025
9 perce

Vizes világbajnokság, nyílt vízi úszás: férfi 3 km-es kieséses sprintverseny

Vizes vb 2025
1 órája

Óriási bravúr! Fábián Bettina világbajnoki bronzérmes a 3 km-es kieséses sprintversenyben

Vizes vb 2025
1 órája

Szombati sportműsor: a magyar női pólóválogatott Olaszország ellen játszik a vb-elődöntőért

Birkózás
5 órája

Rasovszky Kristóf: Felállok innen is!; Kenya büszkesége magyar színekben: új csillag születhet távfutásban

E-újság
5 órája

Elhibázott büntetők, piros lap és spanyol siker a házigazda ellen a női Eb-n

Minden más foci
5 órája

Nagyot szólt a női ágyú – Moncz Attila publicisztikája

Angol labdarúgás
5 órája

„Panyenkázók” figyelmébe – VIncze András jegyzete

Európa-liga
5 órája
Ezek is érdekelhetik