Benik papírforma-győzelme

T. A.T. A.
Vágólapra másolva!
2004.03.20. 20:41
Címkék
Ha valaki megnézte a rajtlistát, túl sok kétsége nem lehetett afelől, hogy ki lesz a győztese az immár nyolcadik alkalommal megtartott rábaringi tesztralinak. Az indulók között ugyanis mindössze egy World Rally Car volt, amelyet éppen a magyar bajnoki címvédő kormányozott.
A Benik Balázs, Doromby Zoltán kettősnek ez volt az első nyilvános hazai "fellépése" azóta, hogy úgy döntött: együtt folytatja. Amint arról már korábban beszámoltunk, a magyar bajnok navigátort váltott, mivel korábbi társa, Somogyi Pál munkahelyi elfoglaltságai miatt már nem tudta vállalni a szereplést a hazai és a külföldi versenyeken. Nemcsak a mitfahrer személye változott azonban, ettől az évtől kezdve a csapat is új néven szerepel: OMV Benik Motorsportnak hívják. Az autó marad a régi: a páros a tavaly is látott Focus WRC-t állítja csatasorba, igaz, amelyet a rábaringi tesztversenyre idehozott a cseh szervizteam, az egy egykori McRae-autó volt. A télen ugyanis a JM Engineering még további két Focust vásárolt meg. A Rábaringen 82 páros állt rajthoz, és mindannyian igazán meglepődtek azon, hogy a hagyományoktól eltérően az idén nem esett a hó. Ahogyan arról már fent szót ejtettünk, a győztes személye nem volt kérdéses: az idén is Benikék vihették haza a vándordíjat. A második pozícióban Faltusz Péter, a harmadik helyen Botka Dávid, a negyediken pedig Dornay Tibor végzett. Érdekesség, hogy az ötödik-hatodik helyen tizedmásodpercre azonos idővel végzett Holczer Dániel és Garami Zoltán, ám hogy mégis előbbi került kedvezőbb pozícióba, azt annak köszönhette, hogy az első gyorsasági szakaszon neki volt jobb időeredménye. 8. OMV Full Syn tesztrali, Rábaring
Abszolút sorrend:
Abszolút sorrend:
1. Benik Balázs, Doromby Zoltán (OMV Benik Motorsport, Ford Focus WRC) 11:15.8, 2. Faltusz, Békefi (Mogul ASE, Peugeot 306 Maxi) 12.8 másodperc hátrány, 3. Botka D., Zana (Botka SC, Mitsubishi Lancer) 38.7 mp h., 4. Dornay, Bunkoczi (Totalcar Rally Team, Mitsubishi Carisma) 46.0 mp h., 5. Holczer, Dudás (Holczer Racing, Peugeot 306) 55.8 mp h., 6. Garami, Pongó (Maruzsi Team, Mitsubishi Lancer) 55.8 mp h.
Legfrissebb hírek

Négy magyar folytathatja a nőknél a pazardzsiki öttusa-világkupaversenyen

Egyéb egyéni
11 perce

Szerb Kupa: FK Vojvodina–Topolyai SC

Minden más foci
34 perce

Jól kezdett, de kiesett Bondár Anna a római tenisztornán

Tenisz
38 perce

Megvan a következő állomása a norvég kéziválogatottól 15 év után távozó sikerkapitánynak

Kézilabda
1 órája

Férfi kézilabda Eb-selejtező: Szlovákia–Magyarország

Kézilabda
1 órája

Jövőre visszatér Stéphane Peterhansel a Dakar ralira

Egyéb autó-motor
1 órája

Ki kicsoda? Íme, a Formula–1-es csapatok kulcsfigurái

Képes Sport
1 órája

Újra edzésbe állt az egy hét alatt kétszer műtött Pászka Lóránd

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik